Domáci bublifuk

Domáci bublifuk

Veľké bublinky, ktoré poletujú po celej záhrade sú snom každého dieťaťa. Ale ešte väčšia zábava môže byť s bublifukom, ktorý si vytvoríte sami doma. Z trošku prísad, ktoré nájdete doma môže byť aj plné vedro tekutiny, ktorá zázračne zabaví každé dieťa aj na dlhé hodiny. 


MGO keramika

MGO keramika

Pri mnohých dekoračných výrobkoch nájdeme napísané, že sú vyrobené z MGO. Čo táto značka znamená? Môžeme tieto dekorácie inštalovať aj do exteriéru? 


Fúrik trikrát inak

Fúrik trikrát inak

Nie je fúrik ako fúrik. Sú rôzne prevedenia a rôzne druhy - záhradný, stavebný, od 60 do 210 litrových. Je to určite jedna zo základných vecí, ktoré patria ku každej záhrade. V tomto článku vám však ponúkame nielen fúrik ako pracovný nástroj, ale aj zábavu pre deti a peknú dekoráciu. 

Aby balkón kvitol

Aby balkón kvitol

Chcete, aby váš balkón bol krásne zakvitnutý kvetmi? Aby sa páčil každému, či už pri posedení pri káve, ale aj vonku z ulice? Máme tu pár skvelých pomôcok. 

Deň detí

Deň detí

V rôznych krajinách sa deň detí slávi v rôznych termínoch. Najviac známy a používaný je dátum prvý jún. Strávte tento deň so svojimi deťmi. Deti vyrastú rýchlejšie ako si uvedomíme, tak je dôležité tráviť s nimi čas a vytvárať si pekné spomienky. Využime na to napríklad aj tento dátum, kedy sú organizované aj rôzne podujatia a akcie. 


Pŕhľava

Pŕhľava

Žihľava alebo pŕhľava je asi najznámejšia burina. Poznajú ju už malé deti, ktoré učíme sa jej vyhýbať, aby sme predišli kopu plaču. Stretnutie s jej listami je veľmi nepríjemné, ale neškodné. Táto rastlina je ale hlavne veľmi zdravá - obsahuje množstvo vitamínov a môže nám na jar pomôcť pri rozbehnutí sa do nového roka. Najlepšie účinky sa predsa pripisujú práve mladej májovej žihľave. Využíva sa tiež vo vlasovej kozmetike, veď kto by nepoznal žihľavový šampón.


Švédsky oheň

Švédsky oheň

Teplejšie dni jary a skoro celé leto nás ťahajú do záhrady a do altánkov. Či už budeme grilovať alebo nie, oheň k večernému posedeniu patrí. Ak chceme tieto momenty ešte viac ozvláštniť môžeme si zapáliť napríklad švédsky oheň. Správne narezané a naplnené polienko horí 1 - 2 hodiny. Niektoré sú vyrábané z citronelovou vôňou na odohnanie komárov. Bez vône sa dajú použiť aj na varenie alebo grilovanie. 


Medvedí cesnak - tinktúra

Medvedí cesnak - tinktúra

Zázračná rastlinka jari - medvedí cesnak - sa síce nedá sušiť. Sušením stráca skoro všetky svoje liečivé zložky. Preto je dobré ju naložiť do alkoholu, urobiť si tinktúru. V malých množstvách (pár kvapiek denne), tak môže dodať telu veľa účinných látok. 


Ohnisko MGO kruh s grilom

Ohnisko MGO kruh s grilom

Skrášlite si svoj dvor či záhradu nie len obyčajným grilom alebo krbom. Vyberte si ohnisko, ktoré nebude mať každý a teplé večery budú spríjemnené blikotavým ohňom. Výnimočné okrúhle ohnisko, ktoré sa dá prenášať je vynikajúcou voľbou aj do menších záhrad. 


Aké poháre používame na pivo?

Aké poháre používame na pivo?

Zlatistý nápoj nie len pre pánov. Aj naň by sa mali používať správne poháre, aby sme si ho naplno vychutnali. Existujú tri druhy, v ktorých sa môže podávať takmer každé pivo, ale sú zameniteľné a vhodné aj na miešanie pivných nápojov.
Ďalej