Sušiaky na prádlo

Sušiaky na prádlo

Ak je vonku pekne a pofukuje vetrík, nie je nad to, ako sušiť prádlo vonku. Je však potrebné nájsť vhodný sušiak kam ho zavesiť. V záhradách už málokedy nájdeme pripravené zabetónované koli alebo drevené žrde, kde by sme natiahli šnúru. 


Mravce v záhrade

Mravce v záhrade

Mravce v prírode majú svoje miesto a preto nemôžu chýbať ani v záhrade - čistia trávnik od rastlinných a živočíšnych zvyškov, požierajú škodcov, prispievajú k rozšíreniu určitých druhov rastlín a pri vytváraní tunelov kypria pôdu. Keď je však mravcou príliš veľa alebo majú mravenisko na zlom mieste, urobia na čele vrásky nejednému záhradkárovi. 


Pomocníci pri kosení

Pomocníci pri kosení

Za ránka, za rosy trávička sa kosí - tak tomu bolo v minulosti pri kosení s kosou. Tráva pokosená na poliach sa sušila na seno pre dobytok. Dnes už väčšinou nepotrebujeme seno, ale trávu kosiť potrebujeme. Pri dome si chceme udržať pekný trávnik, v záhrade zase poriadok a dosť priestoru na oddych a voľnočasové aktivity. 


Krásny a užitočný dulovec

Krásny a užitočný dulovec

V našich záhradách môžeme na jar vidieť krásne kvitnúce kríky s červenými alebo ružovými kvetmi, pripomínajúce kvet jablone. Na jeseň na nich naozaj nájdete aj plody pripomínajúce jabĺčka, ktoré však jabĺčka nie sú. Je to práve dulovec


Pletivo na plot a doplnky

Pletivo na plot a doplnky

Ak správne vyberieme pletivo, ušetríme si kopu času a dodatočných nákladov pri jeho oprave a údržbe. Je potrebné si vopred premyslieť jeho účel, akú odolnosť budeme vyžadovať, aký čas chceme, aby plot vydržal, ale aj v akým podmienkam bude plot a pletivo vystanený.


Plot - ako si vybrať

Plot - ako si vybrať

Drevený, drôtený, kamenný, plastový alebo dokonca živý? Každý typ plotu má svoje výhody aj nevýhody. Niektoré sú náročné na postavenie, niektoré na údržbu, a niektoré sú náročné pre peňaženku, preto je dobré si rozmyslieť, aký je pre našu potrebu najlepší. 


Svetový deň Zeme

Svetový deň Zeme

22. apríla slávime medzinárodný deň Zeme. V tento deň sa snažíme pomôcť našej planéte, aby bola krásna aj pre ďalšie generácie. Mali by sme sa zamyslieť, čo všetko pre ňu a teda aj pre nás, môžeme urobiť.


Bešamelová omáčka

Bešamelová omáčka

Bešamelová omáčka, bešamel či béchamel je svetoznáma biela omáčka patriaca nielen k francúzskej kuchyni. Z páru ingrediencií, ktoré má gazdinka vždy v kuchyni, môže robiť kúzla. 


Záhrada a Ne/Tkaná textília

Záhrada a Ne/Tkaná textília

Geotextílie sa používajú najmä v stavebníctve a záhradníctve. Majú veľkú škálu použitia. Kým na jar vysadíme nové záhony kvetov a rastlín, porozmýšľajme, či by nebolo vhodné položiť pod ne práve geotextíliu. V tomto článku sa pozrieme na využitie aj tkaných aj netkaných geotextílií. 


Veľká noc

Veľká noc

Sviatky jari sú už za dverami. Každý má už vyupratované, chlapci a chlapi dochystávajú korbáče, pečú sa koláče a zdobia vajíčka. V každej domácnosti vládne sviatočná nálada. 

Ďalej