Ako vyrobiť veniec na hrob?

Ako vyrobiť veniec na hrob?

Je veľa možností ako urobiť kyticu či venček na hrob. Fantázii sa medze nekladú. Veľmi jednoduchý návod na veniec za málo peňazí nájdete v tomto článku.


Čaj, čaj, čaj

Čaj, čaj, čaj

Nie je čaj ako čaj. Zelený, čierny, biely sú čaje vyrábané z čajovníka a líšia sa dobou oxidácie a zberom lístkov. A každý sa aj inak pripravuje, aby bol čo najchutnejšie a najprospešnejší nášmu telu.


Záhrada plná jabĺk (2. časť)

Záhrada plná jabĺk (2. časť)

Najkrajšie a nepoškodené jabĺčka uskladňujeme, ale čo s tými ostatnými? Kompót, detská výživa, koláč či kvas?  

Záhrada plná jabĺk (1. časť)

Záhrada plná jabĺk (1. časť)

Začína sa nám jeseň a s ňou aj čas oberania jabĺk. Kedy je ale ten najlepší čas na zber jabĺk na uskladnenie a ako na to?


Aktivity s deťmi v lete

Aktivity s deťmi v lete

Pre mnohých rodičov je leto veľmi náročné obdobie. Ak je už dieťa školopovinné alebo na leto zatvárajú škôlku, každý rodič rozmýšľa čo ďalej. Tu máme páru inšpirácií.


Užitočné rady v domácnosti

Užitočné rady v domácnosti

Pokiaľ máme v domácnosti štvornohého miláčika a na každom obľúbenom kúsku oblečenia chĺpky, pomocou laku na vlasy, ktorý nastriekame na papierovú utierku ich jednoducho odstránime.

Usadením vodného kameňa sa zbavíme pomocou octu, prípadne kyseliny citrónovej.

Ak, sa náhodou naše deti vyšantili na stene a nie na papieri, stopy po pastelkách vieme zo steny jednoducho umyť bielou zubnou pastou. 

Skladovaním potravín v uzatvárateľných dózach predídeme návšteve molí, v napríklad múke, cukri, ryži, ovsených vločkách či cestovinách.ň

Akýkoľvek drevený riad/ nádoby očistíme vo vode s octom. 

Na škvrny od piva použijeme soľ a vodu. 

Do skrine s oblečením, šatníku či špajzy dáme vrecúška s levanduľami, bobkovým listom či cesnakom proti moliam.

Aviváž môžeme použiť ako vhodnú alternatívu pri umývaní okien, stačí pol decilitra rozpustiť v 2 litroch vody namiesto okenných čističov, taktiež môžeme použiť aviváž pri strhávaní starých tapiet. 

Rúra sa najlepšie čistí nahriatá.

Nikdy nemixujeme práve dovarené horúce jedlo, vždy počkáme chvíľu na vychladnutie. 

Pokiaľ sa nám nedarí umyť dno termosky, nasypeme do nej kypriaci prášok do pečiva a zalejeme horúcou vodou a pár minút necháme pôsobiť.


Krásne kvitnúce kvietky

Krásne kvitnúce kvietky

Ak, chceme mať balkónové muškáty krásne rozkvitnuté, môžeme ich občas pohnojiť dažďovou vodou s pridaním rozpusteného jódu. Hnojivo pripravíme z 1 litra dažďovej vody a 1 kvapky jódu. Polievame hnojivom len raz mesačne a to tak, že lejeme na vnútornú stranu kvetináča maximálnou dávkou 50 mililitrov. Prekročením doporučeného množstva by sme mohli koreňom muškatov uškodiť. 

Pokiaľ sa nám dá, "pivonky" ako ich ľudovo nazývame, zbytočne nepresádzame. Majú tendenciu potom prestať kvitnúť. Suché kvety je dobré a potrebné odstrániť z odkvitnutých pivónií

Jedným s najlepším prírodným hnojivom pre ruže sú šupky z banánu. Obsahujú dostatok draslíka a fosforu, ten podporuje ich rozkvet a rast. Tak, ako pri pivoniách, i ruže budú kvitnúť viac a rýchlejšie ak ich budeme zbavovať odkvitnutých kvetov. 


Chutný a dostatočne zrelý melón - len poklepanie nestačí

Chutný a dostatočne zrelý melón - len poklepanie nestačí

Melón potrebuje dostatočne dlho ležať na zemi, aby bol chutný a zrelý. Na spodnej strane, ktorou melón leží na zemi, zostáva svetlá škvrna. Ak, je svetlá škvrna šupky žltej farby znamená to, že melón dozrieval dostatočne dlho a mal by byť chuťovo skvelý. Naopak, ak má škvrna farbu do biela, prezrádza to nedostatočne dlhé dozrievanie a tým ani chuť melóna nebude 100-percentná.

Na prvý pohľad, vidíme tvar a veľkosť melóna. Menšie a guľaté melóniky sú výrazne sladšie ako vačšie oválne melóny, ktoré sú skôr vodnatejšie. 

Aj stopka vie prezradiť veľa. Suchá a tmavá stopka značí zrelosť a naopak zelená stopka melóna značí, nedostatočné dozrievanie. 

 


Melónový drink

Melónový drink

Horúce letné dni si môžeme spríjemniť po upršanej a studenej jari aj týmto úžasným drinkom, ktorý si môžeme vychutnať v kruhu svojich priateľov, či už na terase alebo pri bazéne. Recept je jednoduchý a nenáročný. Budeme potrebovať: 50 ml rozmixovaného melóna, 30 ml limetkovej šťavy, 30 ml cukrového sirupu ( priadáme viac/ menej podľa chuti ), 10-15 lístkov čerstvej mäty a ľad. 

Príprava: Lístky mäty umyjeme a rozdrvíme, prídáme cukrový sirup, ktorý sa pripravuje v pomere 1:1 ( 1 šálka kryštálového cukru a 1 šálka vody), povaríme v menšom hrnci cca 6 minút, odstavíme a necháme vychladnúť. Všetko spolu následne dáme do šejkra a poriadne pretrepeme. Pohár ozdobíme kúskom mäty a melóna a podávame s ľadom. 


Čo platí v boji proti slizniakom

Čo platí v boji proti slizniakom

Neviete si poradiť so slizniakmi v záhrade?  Je známe, že slizniaky neznášajú vôňu napríklad takého kôpru, petržlenu, pažítky, cibule, cesnaku či kvetov levandule, rozmarínu, tymianu, šalvie, kosatca či pivonky. Je potreba len správne rozmiestniť a vysadiť tieto rastliny a spojíme tým príjemné s užitočným. Skrášlime si záhradu a zároveň odplašíme týchto nevítaných návštevníkov. Čo sa týka slimákov, pravdou je, že takisto poškodzujú rastliny a plodiny v záhrade, avšak v značne nižšej a menej škodlivej miere ako slizniaky, lebo požierajú vajíčka slizniakov, tým nám pomáhajú v boji proti slizniakom a uľahčujú nám to. 


Základné ručné náradie do záhrady

Základné ručné náradie do záhrady

Každý, kto vlastní dom, chatu s pozemkom či záhradou, vie, že udržiavať exteriér je veľmi náročné, či už fyzicky, časovo ale i finančne. Nevyhnutnými pomocníkmi v záhrade je práve náradie, ktoré nám ušetrí veľa času, energie a námahy. Ak, by sme si mali však kupovať a zaobstarávať všetky druhy náradia, stálo by nás to nemalú sumu a zabralo by nám to veľa miesta. Práve preto Vám dáme pár tipov na to najzákladnejšie náradie, ktoré využijete naplno. 


Bazén, naše vlastné kúpalisko

Bazén, naše vlastné kúpalisko

Pandémia na Slovensku ale aj v celom svete nám bráni užívať si prijemné chvíle pri vode. Urobte si radosť a premiestnite more čí kúpalisko k Vám domov. Je vlastne veľmi jednoduché, stačí si dať na záhradu bazén. Teplé slniečko v lete vyhraje nie len vodu v bazéne ale aj nás dobije energiou.


Slamky, ktoré neškodia

Slamky, ktoré neškodia

Už v dobe, keď žili, Sumeri sa  používali slamky na pitie piva. Slamky sa stali najpopulárnejšími v období, keď nastal boom s rýchlymi občerstveniami ktoré poznáme aj pod názvom fast food. Malá neškodná plastová vecička, ktorú sme vôbec nevnímali kedysi ako niečo, čo nám a našej prírode v budúcnosti môže uškodiť. Plastové slamky sú vyrábané z látky polypropylén, ktorý patrí medzi najbežnejšie plasty, ktoré sú veľmi škodlivé a často sa využíva v potravinárskom a textilnom odvetví. Denne sa vyhodia tony slamiek, žiaľ väčšina skončí práve v oceánoch kde škodia a ohrozujú morské živočíchy. Používanie jednorázových plastov ako napríklad príborov a slamiek je v mnohých krajinách zakázané. Pre tých, ktorý sa nechú vzdať pitia svojho obľúbeného nápoja či drinku cez slamku bolo vynájdené úžasné riešenie a tým sú Kovové, Sklenené či Bambusové slamky, ktoré sa jednoducho dajú použiť znova a znova bez žiadneho odpadu. V našej ponuké máme všetky tri druhy slamiek je na Vás ktorý typ si vyberiete. 

bambusové slamky

sklenené slamky


Formy na pečenie

Formy na pečenie

Pečenie je zvyčajný spôsob ako pripraviť vynikajúce a oku lahodiace jedlo alebo dezert. Veľmi dôležitými pomocníkmi pri vytváraní bezchybných jedál a múčnikov sú rôzne formy, misy a plechy na pečenie. Na trhu máme veľký výber rôznych druhov, tvarov, materiálov, ako napríklad silikón, kov s nepriľnavým povrchom či keramiku. Vybrať si tú najvhodnejšiu, ktorá nám bude čo najviac  vyhovovať je fuška. Preto Vám poradíme, a vy si vyberiete tú najideálnejšiu. 

Silikónové formy na pečenie - novinka, ktorú si väčšina gazdiniek ihneď zamilovalo. Silikón sa ľahko skladuje, je ohybný, nerozbitný a ľahký na hmotnosť, čize sa s ním veľmi ľahko manipuluje. Silikónových foriem máme od výmyslu sveta, na bábovku, muffiny či na pečenie vianočných a veľkonočných koláčikov. Veľmi jednoducho sa jedlo oddelí od silikónovej formy a následne sa silikónová forma ľahko umyje, udržiava. Pri manipulácií je potreba dávať si pozor na to, aby sa silikón neroztrhol. Je potrebné dodať, že silikon nie je závadný a škodlivý. 

Formy s nepriľnavým povrchom - nepriľnavý povrch zamedzí tomu aby jedlo sa nepripálilo, najčastejším materiálom je teflón či PTFE povrch. Tento typ foriem je veľmi obľúbený a cenovo dostupný. Prii manipulácií treba byť opatrný aby sa formy nepoškriabali. Ideálné sú zapekacie misy a formy napríklad na cestoviny do rúry - Mňam !

Keramické formy - stará klasika, ktorá neomrzí, keramika odoláva vysokým teplotám a dobre drží teplo. Často sa však stane, že pri manipulácií sa nám naša obľúbená forma na chlieb rozbije. 


Ako sa liahnu kuriatka v liahni

Ako sa liahnu kuriatka v liahni

Milí chovatelia, v tomto článku sa dozviete pár užitočných rád tipov a trikov, ako správne postupovať pri liahnutí v liahni. 


Rohožka pred dverami - MUST HAVE

Rohožka pred dverami - MUST HAVE

Pred každými vchodovými dverami do domu, či bytu nesmie chýbať rohožka na očistenie alebo odloženie špinavej obuvi. Rohožka pred  dverami o nás napovie veľa, o našej kreativite, či zmysle pre humor. Existujú rôzne druhy rohožiek, rôzne farby či tvary, s uvítacím sloganom, či vtipom. Nemajú len praktický význam, ale aj estetický a vedia ovplyvniť vzhľad a výzor celej miestnosti. Je samozrejmosťou, že sa o rohožku je potreba aj starať a pravidelne ju čistiť a dezinfikovať. Ak, ešte nemáte svoju rohožku, prípadne tá vaša už dosluhuje a nespĺňa čo od nej očakávate, je načase navštíviť náš eshop a vybrať si tú správnu! Máme veľa rôznych druhov a určite nájdete tú pravú pre Vás a Vašu domácnosť. 

https://www.senzacne.sk/rohozky


Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci

Pri práci v dielni sa stretneme s rôznymi manulálnymi prácami. Či už ide o jednoduché práce alebo o náročnejšie, vždy je potrebné si dávať pozor na svoju bezpečnosť a zdravie. Pri práci treba byť ostražitý a ohľaduplný, ak je s nami ešte niekto ďalší. Je veľmi dôležité a potrebné používať ochranné pomôcky a dodržiavať zopár jednoduchých pravidiel. Ochrana našich rúk je veľmi dôležitá, mali by sme používať ochranné rukavice, rukavice čistiť a po práci si vždy dôkladne umyť ruky a ošetriť, hydratovať pokožku rúk prípadne krémom. Pri práci s chemickými zložkami je dôležité použitie správneho typu rukavíc. https://www.senzacne.sk/rukavice . Azda najdôležitejšími ochrannými pomôckami pri práci sú - ochrana zraku - okuliare a ochrana hlavy - prilba. Pri práci v prašnom prostredí je vhodné použiť aj ochranu horných  dýchacích ciest - respirátory a rúška. Vo veľmi hlučnom prostredí je vhodné taktiež chrániť si sluch. Za každých okolností je vhodné farebné až reflexné oblečenie, prípadne reflexná vesta, aby sme boli čo najviac viditeľný a predišli rôzným zbytočným úrazom a ohrozili svoje zdravie alebo zdravie blízkych. 


Oživenie záhrady záhradnými dekoráciami

Oživenie záhrady záhradnými dekoráciami

Konečne k nám zavítala jar, všetko sa prebúdza k životu a my plný nadšenia už pochodujeme do svojich záhrad. Po zime je potrebné urobiť v záhrade pár nevyhnutných úkonov.  Zbaviť trávnik vštkých nečistôt ako suchá tráva, lístie, vetvičky stromov. Na svojich záhonoch prekypríme pôdu, vysadíme nové bylinky a kvety, zbavíme sa tých starých a odumretých. Prázdne miesta v skalke zaplníme novými prírastkami, aby sme sa mohli tešiť z nových krov a kvetov rôznych veselých farieb. Ak, však máme chuť a štipku kreativity, môžeme prázdne miesta v skalke, prípadne vyplniť záhradnými veselými dekoráciami v tvare trpaslíka, včielky, zaby alebo rôrnych postavičiek. https://www.senzacne.sk/zahradne-dekoracie 


Bezpečnosť detí v domácnosti

Bezpečnosť detí v domácnosti

Deti sú od malička veľmi hravé a najmä zvedavé. Pri rýchlom chode v domácnosti, niekedy nie je možné ustriehnuť čo práve v danej chvíli robia a vymýšľajú. Niekedy stačí len nepatrná chviľa, sekunda a všetko môže byť inak. Preto Vám poskytneme pár užitočných rád a tipov ako udržať svoju domácnosť bezpečnejšiu pre našich najmenších. 


Údržba bicykla po zime

Údržba bicykla po zime

S prichádzajúcim pekným počasím, prichádza aj čoraz väčší záujem o pobyt vonku na čerstvom vzduchu a slniečku. Čas vonku si spríjemňujeme pohybom, či už prechádzkami na pešo alebo využijeme bicykel, kolobežku alebo in-line korčule. Bicykel sa dostáva čoraz viac do popredia. Ak, však chceme aby nám vydržal čo najdlhšie v top stave, je potrebné aby sme sa o bicykel aj pravidelne starali a servisovali ho. Nikto z nás nechce aby ho bicykel zradil v tej najneočakávanejšej chvíli. V našej ponuke máme rôzny tovar, ktorý sa vždy hodí. Napríklad oleje a lepidlá na opravu kolies na bicykel. V ponuke máme aj ďalšie príslušenstvo, ktoré nevyhnutne patrí k jazde na bicykli, a to sú svetlá, odrazky prípadne rôzne zámky, či reflexné prvky. Z pohodlia svojho domova si môžte čokoľvek objednať  TU a my Vám to bezpečne doručíme. 

 


Stroganov

Toto výborné jedlo pochádza z Ruska a je dielom kuchára, ktorý varil v paláci ruskej rodiny Stroganov. Po roku 1861 sa recept rozšíril za hranice Ruska, najmä do Francúzska, kde ho začali pripravovať aj s rôznymi obmenami. 


Čokoládové košíčky plnené slaným karamelom

Čokoládové košíčky plnené slaným karamelom

Ak ste milovník alebo milovníčka čokolády, vyskúšajte spolu s nami úžasné košíčky naplnené lahodným slaným karamelom. Čokoláda a slaný karamel sa výborne doplňajú a vo Vašich ústach vytvoria dokonalú súhru chutí.


Jarné upratovanie v plnom prúde

Jarné upratovanie v plnom prúde

Po zime plnej zimných radovánok, oddychu ale častokrát aj nekonečného leňošenia, prichádza jar plná nového života, elánu ale i s hromadou nových povinností ako je jarné upratovanie, či už v domácnosti alebo vonku vo svojej záhrade. Žiaľ, situácia je taká, aká je, obchody sú poväčšine zatvorené a mnohí z nás nemajú možnosť, alebo im strach o svoje zdravie a zdravie svojich blízkych nedovolí ísť si nákúpiť potrebné náradie a prostriedky na zveľadenie svojej domácnosti alebo záhrady. U nás sa nemusíte ničoho obávať. V pohodlí svojho domova si objednáte čokoľvek potrebné, máme široký sortiment produktov do domácnosti (metly, mopy, prachovky, utierky, vedrá, kvetináče ...) a záhrady ( záhradné ručné náradie, fúriky, zavlažovacie produkty, záhradné dekorácie, ...) za veľmi výhodné a prijateľné ceny. Bezpečne Vám Váš tovar bude doručený až k Vám domov, bez žiadných starostí a tak Hurá do práce! 

https://www.senzacne.sk/domacnost-1

https://www.senzacne.sk/zahrada


RECEPT Rýchle a chutné hrnčekové muffiny

RECEPT Rýchle a chutné hrnčekové muffiny

Každý z nás to už zažil. Nečakanú návštevu. Presne pre takéto prípady sú výborné rýchle a chutné dobrôtky, ktoré máme hotové behom chvíle, a ani po nás nezostane neporiadok v kuchyni a kopa kuchynského náčinia. Hrnčekové recepty sú v domácnostiach veľmi obľubené. Pri tomto recepte sa ani nemusíte obávať, že budete musieť navštíviť supermarket, pretože suroviny, ktoré použijeme sú väčšinou vždy súčasťou našej chladničky či komory. 


Výborná domáca pizza

Výborná domáca pizza

Leto a dovolenková sezóna je síce ešte d'aleko, ale čo tak sa na chvíľu preniesť do slnečného Talianska aspoň prostredníctvom chrumkavej pizze, ktorú si zvládnete upiecť aj doma.


A zase to zamrznuté čelné sklo

A zase to zamrznuté čelné sklo

Pozná to každý šofér. Ráno sa ponáhľate do práce a stačí jeden pohľad na auto a viete, že dnes načas asi neprídete.


Dajme brokolic(u)i zelenú

Dajme brokolic(u)i zelenú

Snom každého z nás je prežiť plnohodnotný život v zdraví a šťastí v kruhu svojich blízkych.Bohužiaľ stres, nedostatok pohybu a nevhodná strava sa negatívne odzrkadľujú na našom zdraví a prajú rôznym civilizačným ochoreniam. Napriek tomu, že niektoré z nich sú geneticky podmienené, veľkú časť vie človek stále ovplyvniť práve zdravým životným štýlom. Povedzme si úprimne, každý si rád zamaškrtí!Ale čo tak skúsiť zaradiť 2-3x týždenne do svojho jedálneho lístka vitamínovú bombu brokolicu.


Ako znížíť náklady, najlepšie úsporné tipy

Ako znížíť náklady, najlepšie úsporné tipy

V tomto ročnom období sa dni skracujú a teploty idú stále nižšie a nižšie. Tým pádom nám zamozrejme vznikajú väčšie náklady na kúrenie. Na vine sú samozrejme aj stále stúpajúce ceny energií. Prezradíme Vám zopér rád ako účetriť peniaze napriek tomu všetkému.


Ako sa chrániť pred klišťami

Ako sa chrániť pred klišťami

Kliešte patria medzi cudzopasný hmyz, ktorý sa zavŕta do pokožky. Infikované kliešte sú pre človeka nebezpečné. Zvlášť nebezpečné sú na jar a v lete.


Chudnutie s úsmevom

Chudnutie s úsmevom

Konečne diéta, vďaka ktorej sa budete aj lepšie citiť, nielen dobre vyzerať. Isto máte skúsenosť, že jedni s druhým veľmi úzko súvisí. Najmä ženy zvyknú smútok zajedať, a to sa rýchlo prejaví na ich postave. Teraz naštastie, v tomto zlozvyku môžete pokračovať, len si treba vybrať tie správne potraviny. Poradíme vám vďaka, ktrorým nielen schudnete ale ktoré zotrú chmáry z vašej tváre.


Ako spoznať kvalitné kuchynské nože

Ako spoznať kvalitné kuchynské nože

Snáď v každej domácnosti sa nájde nesúrodá zbierka jednotlivých nožov, ktoré sme postupom času dokupovali, alebo získali. Jeden je od mamičky, ďalšie rýchlo kúpime v obchode s doplnkami do bytov a tak ďalej. Ale základom každej dobrej kuchynskej výbavy by mali byť kvalitné kuchynské nože, tak sa poďme dôkladne pozrieť ako ich správne vybrať.


Hovorte to deťom často

Hovorte to deťom často

Máloktorý roddič si to uvedomuje, ale existuje zopár jednoduchých a zároveň silných viet, ktoré dokážu ormovať a úplne zmeniť vzťah  dieťaťa k svetu. Čím častejšie ich budete hovoriť, tým lepšie. Psychológovia odporúčajú rodičom používať v komunikácii s deťmi následujúce vety.


Ako zvládnuť celiakiu

Ako zvládnuť celiakiu

Celiakia je črevná choroba. V jej dôsledku v tenkom čreve pod vplyvom lepku zanikajú klky. Lepok sa nachádza napríklad v pšenici, raži a jačmeni. Múky, ktoré sa z nich vyrábajú, sa nazývajú tradičné múky. Lepok obsahujú aj produkty pripravené z tradičných múk. Ľudia, ktorí lepok netolerujú, by mali využívať alternatívy k tradičným múkam.


Rodičovské desatoro

Rodičovské desatoro

Snáď každý rodič túži vychovať z svojích detí mentálne silné osobnosti, ktoré si budú vedieť poradiť s nástrahai reálneho sveta. To si zo strany rodičov vyžaduje veľkú dávku úsilia. Zaneprázdnenosť či túžba po dokonalosti však často ušľachtilé výchovné ciele pomaly ale isto nahlodávajú. Čo ako rodičia prestať robiť, ak chcete rozvíjať potenciál svojich ratolestí?


Hortenzie

Hortenzie

Hortenzie sú obľúbené vďaka svojím veľkým, a počas celého leta krásne kvitnucími kvetmi. Vynikajúco sa im darí aj v kvetonáčoch na terasách či balkónoch.


Zázračné orechy

Zázračné orechy

Priblížime si ako orechy vplývajú na ľudský organizmus a na záver potešíme Vaše brušká chutným receptíkom :)


Po dobrom obede si zaslúžite vynikajúci dezert

Po dobrom obede si zaslúžite vynikajúci dezert

Ako potešiť mlsné jazýčky svojích priateľov? No jednoznačne skvelým koláčikom, zákuskom alebo nepečeným dezertom! Takáto sladká maškrta vie spraviť z Vášho slávnostného obeda či detskej oslavy nezabudnuteľný zážit a vyčariť úsmev a spokojnoť u hostí.


Ako vybrať panvicu

Ako vybrať panvicu

Otázka: ''Akú panvicu si vybrať? '' je veľmi zložitá. Niekedy je problém aj v tom, že je veľký výber panvíc a my si nevieme vybrať tú správnu. Rozhodli sme sa Vám priniesť pár informácií, ktoré by sa Vá mohli hodiť a uľahčiť Vám výber tej DOKONALEJ panvice.


Ako vyrobiť drevené krmítko

Ako vyrobiť drevené krmítko

Máte slabosť pre drevo?Chcete pomocť vtákom? Potom vám padne do oka drevené kŕmidlo. Žiadny strach, nemusíte sa zaraďovať medzi skúsených stolárov, aby ste si ho zvládli vyrobiť. Nie je to nič zložité. Tu je návod.


Osviežujúca domáca malinová limonáda

Osviežujúca domáca malinová limonáda

Limča z lesného ovocia je overená klasika, ktorá chutí azda každému. Príjemne kyslá chuť je osviežujúca. Poďme si povedať, ako túto skvelú malinovú limonádu pripravíš


Ako správne skladovať drevo

Ako správne skladovať drevo

Palivové drevo nestačí iba naštiepať, na pálenie musí byť aj dostatočne suché. Mokré drevo nieje ideálne na kúrenie, síce mnohí z nás s ním kúria ale nieje to moc dobré hlavne kvôli tomu, že oheń bude slabý a dym bude zanášať vykurovacie teleso aj komín. V konečnom dôsledku je možné, že aj prerobíme na takomto dreve.Čo teda robiť, aby bolo drevo naozaj suché? Základné pravidlá sú jednoduché.


Domáca rýchla pizza

Domáca rýchla pizza

Recept pre milovníkov domácej pizze z tenkého cesta. Pizza je rýchla a chutná. Výhodou je, že nemusíme čakať, kým cesto vykysne, môžeme s ním hneď pracovať.


Recept na domáce maslo

Recept na domáce maslo

Pripraviť si maslo doma nie je žiadna veda. Budete na to potrebovať iba jednu surovinu a pár minút svojho času.


Kúrenie drevom?

Kúrenie drevom?

Oplatí sa ešte v tejto dobe vykurovať dom alebo byt drevom? Nieje to neekologické? Alebo nemoderné? 

Ak sa lepšie na túto problematiku pozrieme, možno budete príjemne prekvapení.Vykurovanie drevom sa opäť dostáva do popredia. Dá sa pri ňom výrazne ušetriť, je to jeden z najekologickejších zdrojov tepla, má pozitívne zdravotné účinky a navyše väčšina ľudí sa cíti pri pohľade na oheň veľmi príjemne.


Rady ako pripraviť auto na zimu!

Rady ako pripraviť auto na zimu!

Skôr, ako sa vydáte so svojím autom brázdiť zasnežené cesty , je dobré spraviť aspoň pár jednoduchých príprav, ktoré Vám určite v tomto počasí budú na úžitok.


Recept na domáci púpavový med

Recept na domáci púpavový med

Urobte si prechádzku so svojou rodinou a nazbierajte zázračnú púpavu. Doprajete si nielen pohyb, môžete si uvariť aj úžasný púpavový med, ktorý má skvelé účinky pre naše zdravie.


RECEPT: Kávové zrná

RECEPT: Kávové zrná

Výhodou tejto pochúťky je, že sa nemusí piecť, takže to zvládnete naozaj za pomerne krátky čas. Ak máte radi kávu, tieto kávové zrnka budete milovať. 


Tekvica kráľovná jeseni

Tekvica kráľovná jeseni

Medzi typické symboly jeseni okrem takých gaštanov, farebného lístia, púštania gaštanov patrí jednoznačne aj tekvica. Existuje viacero druhov tekvíc medzi najznámejšie a najobľúbenejšie patrí jednoznačne hokaido, ktorá sa dá jednoducho pestovať, aj spracovať a vďaka priaznivým učinkom na zdravie sa stala aj súčasť zdravého životného štýlu.


Myš v dome.....nevítaný návštevník!

Myš v dome.....nevítaný návštevník!

S príchodom chladného počasia sa aj zvieratká chystajú na zimu. Robia si zásoby na zimu, chystajú sa na zimný spánok alebo odlietajú do teplejších krajín. Myši taktiež hľadajú útočisko, v ktorom im nielenže bude teplo, ale budú mať aj ľahký prístup k potrave. Takýmto ideálnym miesto je náš dom či byt.  


RECEPT fit banánový chlebík

RECEPT fit banánový chlebík

INGREDIENCIE

100g ovsených vločiek
100g špaldovej múky
140g gréckeho jogurtu
3 zrelé banány
2 vajcia
1 odmerka proteínu 
100 ml vody
20g kokosu
1 PL medu
1 ČL prášku do pečiva
1 ČL škorice


Sušenie ovocia

Sušenie ovocia

Sušenie ovocia patrí určite k najlepším spôsobom ako spracovaťovocie a uchovať v ňom vitamíny a vlákninu. Povieme si ako správne usušiť ovocie aby bolo chutné a dlho vydržalo.


Vykurovanie s rozumom.....

Vykurovanie s rozumom.....

Prinášame Vám tri rady ako zabrániť častým chybám pri zimnom vykurovaní našich príbytkov. Správnym vykurovaním sa dá nie len veľa ušetriť ale čo je dôležitejšie, správne vykurovanie je šetrnejšie k vášmu zdraviu.


Poctivé oškvarkové pagáče

Poctivé oškvarkové pagáče

INGREDIENCIE:

 • 600g polohrubej múky
 • 400g pomletých oškvarkov
 • 1 ČL soli
 • štipka korenia
 • 2 PL oleja
 • 2 vajcia
 • vajíčko na potretie
 • rasca na posypanie

Na kvások:

 • 3dcl mlieka
 • 1 kocka čerstvého droždia
 • 1 ČL cukru
 • štipka soli

Čistenie komína

Čistenie komína

Radi by sme Vám priniesli zopár rád a typov ako sa správne starať o svoj komín.


Potravinová fólia

Potravinová fólia

Určite sa každý z nás dostal v kuchyni do situácie, kedy potreboval nieco prikryť, prípadne zabaliť a uložiť do chladničky na druhý deň. Čo tak použivať skvelú priehľadnú fóliu s praktickým rezačom?


Prečo je mak zdraviu prospešný

Prečo je mak zdraviu prospešný

Mak nedmysliteľne patrí k surovinám, ktoré využivame v kuchyni častejšie najmä pri pečení. Buchty, záviny alebo šúľance to sú obľubené jednlá pripravené z tejto suroviny. Mak konzumovali už starí Egypťania pred 3000 rokmi, a liečivé účinky maku boli známe už Číňanom, Arabom, Grékom aj Indom. Mak siaty sa preslávim najmä vďaka obsahu ópia, málokto však pozná jeho telu blahodárne účinky.


HOME OFFICE kancelária v pohodlí Vášho domova

HOME OFFICE kancelária v pohodlí Vášho domova

V momentálnej sitúacií určite veľa z Vás rozmášľa nad zriadením si kancelárie doma aby sme sa nemuseli vystavovať zbytočnému riziku. Väčšie firmy taktiež prechadzajú na homeoffice, ktorý je vposlednej dobe veľmi populárny.


Krty v záhrade

Krty v záhrade

Každý sa už s tým stretol, keď šiel pozrieť svoju záhradku a naraz plno krtincov, tento pohľad mnohých z nás zabolí. Preto Vám prinášame typi ako sa zbaviť krtov, na druhej strane si povieme čo prospešné robia krty pre našu záhradku.


RECEPT vaječný punč

RECEPT vaječný punč

INGREDIENCIE

1/4 litra rumu

1/4 litra vody

8 vajec

3 polievkové lyžice cukru

mletý zázvor

mleté klinčeky

citrónová kôrka 

šľahačka


FIT orechový koláč

FIT orechový koláč

INGREDIENCIE:

1 hrnček (250 ml) vlašských orechov

3 polievkové lyžice medu

3 vajcia


Ako si vyrobiť domáci šampón

Ako si vyrobiť domáci šampón

Určite sa vám stalo, že ste sa šli osprchovať a zrazu ste zistili, že šampón je prázdny. Áno, je to problém a hlavne vtedy, keď už všetky obchody majú zavreté. My máme pre Vás jednoduchý návod ako si doma vyrobiť šampón za pomoci dostupných surovín.


Pobyt v prírode v chladnom počasí

Pobyt v prírode v chladnom počasí

Dáme Vám zopár užitočných rád, ktoré Vám uľahčia pobyt v prírode v chladnom počasí. Na čo si dávať pozor a čomu sa vyhnúť, čo si obliecť aj takéto rady máme pre Vás.


RECEPT nepravé gaštnové pyré

Ingrediencie:

200g bielej fazule

250g masla alebo tuku na pečenie

150g práškového cukru

1 polievkovú lyžicu kakaa

rum na dochutenie


Domáci majster a jeho 7 základných nástrojov

Domáci majster a jeho 7 základných nástrojov

Covid – 19, karanténa, zatvorené obchody – situácia, nie len na Slovensku, nás núti zamyslieť sa nad našou sebestačnosťou a schopnosťou prežiť aj bez významnej pomoci iných. Je to nie len o našej krajine ale aj o našich domovoch a domácnostiach.


Sporák DOMINANT 70 skutočný elegán

Sporák DOMINANT 70 skutočný elegán

Sporák Dominant 70 značky Alfa-Plam s dlhoročnou tradíciou výroby sporákov a kachlí je istotou správneho výberu a dlhej životnosti. Získa si Vás jednoduchosťou obsluhy a dizajnom hodiacim sa aj do moderne vybavených priestorov.


September - príprava záhrady na jeseň a zimu

September - príprava záhrady na jeseň a zimu

Príchodom septembra sa ohlasuje aj koniec sezóny. Záhradkári preto spracuvávajú úrodu a pomaly chystajú záhrady na zimu. September prináša posledné teplé dni i astronomickú jeseň.


RECEPT na lepšiu imunitu

Kvasená kapusta v súdku - vitamínová bomba zo súdka.


Na 50 kg kapusty potrebujeme:

 • 1,5 kg cibule
 • 800 g soli
 • 10 bobkových listov
 • malú hrsť rasce
 • niekoľko jabĺk


Čistenie kotla na tuhé palivo

Čistenie kotla na tuhé palivo

Stále viacej domácností na vykurovanie používa kotly na tuhé palivá. V kotloch sa spaľuje nielen uhlie, ale čím ďalej častejšie aj drevo a drevené brikety.  Preto je dôležité poznať tiež spôsob, ako ho správne vyčistiť od sadzí a dechtu a aké pomôcky pritom používať. Pre rôzne typy kotlov sa samozrejme môže postup čistenia mierne líšiť.


Váš malý prváčik a jeho detská izba

Váš malý prváčik a jeho detská izba

Máte aj vy doma dieťa, ktoré ide v septembri prvýkrát do školy?  Deti prežívajú sladké prázdninové obdobie, nemyslia na školu, no pomaličky, ale iste treba začať rozmýšľať aj nad tým, ako správne zariadiť izbu pre vášho prváčika.


Pripravte si kvalitnú domácu šťavu

Vylisujte si zo svojho ovocia chutné osvieženie. Pravidelné pitie čerstvých zeleninových a ovocných štiav dodáva telu cenné vitamíny, zlepšuje imunitný systém človeka a pomáha zbaviť sa pocitu vyčerpanosti. Čerstvá šťava vám dodá za krátku chvíľu veľké množstvo energie, takže si ju môžete dopriať na raňajky alebo pred fyzicky namáhavými výkonmi.


Leto v pohári

Urobte si letnú exotiku doma pomocou letných kokteilov. Horúce slnečné dni sú už v plnom prúde a k letnému posedeniu neodmysliteľne patria aj limonády a koktaily. Osviežujúce drinky sú zaručeným spôsobom, ako zaujať na párty alebo počas letných horúcich dní. Keď vám niekto povie „leto“, čo sa vám spája s týmto slovom? Dlhé, horúce dni, voda, párty, priatelia, dovolenky a samozrejme svieže kokteily, ktorými si hasíte smäd.


Grilovanie - umenie v potešení

Grilovanie - umenie v potešení

Prvé grilovanie je úzko späté s objavom ohňa. Určite tomu chcela náhoda dopomocť, keď niektorému našemu predkovi, vypadol kúsok mäska na od ohňa rozpálený kameň alebo na žeravé uhlíky.  Vieme si predstaviť to prekvapenie, keď sa začala šíriť naokolo lákavá vôňa pečeného mäsa?!


Vitamínová bomba v podobe kyslej kapusty

Vitamínová bomba v podobe kyslej kapusty

V zime vyžaduje ľudský organizmus zvýšenú potrebu vitamínov. Chýbajúce vitamíny sa snažíme dopĺňať exotickým ovocím, ako sú napríklad kiwi, citróny, pomaranče alebo banány a zabúdame pritom na vynikajúci domáci zdroj vitamínov, akým je kapusta. Kapusta je pre zachovanie zdravia mimoriadne dôležitým zdrojom živín.


Ako si správne vybrať krb alebo krbové kachle ?

Ako si správne vybrať krb alebo krbové kachle ?

Rozmýšľate o domácom krbe? Môžete si ho dopriať aj keď bývate v panelovom byte. Krby na biolieh totiž nepotrebujú komín. V rodinnom dome naopak oceníte krbové kachle, ktoré dokážu vykurovať viac miestností naraz.