Žiadna položka
Pomocníci pri kosení

Pomocníci pri kosení

Za ránka, za rosy trávička sa kosí - tak tomu bolo v minulosti pri kosení s kosou. Tráva pokosená na poliach sa sušila na seno pre dobytok. Dnes už väčšinou nepotrebujeme seno, ale trávu kosiť potrebujeme. Pri dome si chceme udržať pekný trávnik, v záhrade zase poriadok a dosť priestoru na oddych a voľnočasové aktivity. 


Pletivo na plot a doplnky

Pletivo na plot a doplnky

Ak správne vyberieme pletivo, ušetríme si kopu času a dodatočných nákladov pri jeho oprave a údržbe. Je potrebné si vopred premyslieť jeho účel, akú odolnosť budeme vyžadovať, aký čas chceme, aby plot vydržal, ale aj v akým podmienkam bude plot a pletivo vystanený.


Plot - ako si vybrať

Plot - ako si vybrať

Drevený, drôtený, kamenný, plastový alebo dokonca živý? Každý typ plotu má svoje výhody aj nevýhody. Niektoré sú náročné na postavenie, niektoré na údržbu, a niektoré sú náročné pre peňaženku, preto je dobré si rozmyslieť, aký je pre našu potrebu najlepší. 


Záhrada a Ne/Tkaná textília

Záhrada a Ne/Tkaná textília

Geotextílie sa používajú najmä v stavebníctve a záhradníctve. Majú veľkú škálu použitia. Kým na jar vysadíme nové záhony kvetov a rastlín, porozmýšľajme, či by nebolo vhodné položiť pod ne práve geotextíliu. V tomto článku sa pozrieme na využitie aj tkaných aj netkaných geotextílií. 


Miniparenisko

Miniparenisko

Rastliny s dlhou vegetačnou dobou je potrebné vysádzať skôr - vypestovať si priesady. Napomôcť nám môže miniparenisko, hlavne ak nemáme skleník a chceme paradajky a papriky pestovať na balkóne, parapete alebo voľne v záhrade. 


Ako vyrobiť veniec na hrob?

Ako vyrobiť veniec na hrob?

Je veľa možností ako urobiť kyticu či venček na hrob. Fantázii sa medze nekladú. Veľmi jednoduchý návod na veniec za málo peňazí nájdete v tomto článku.


A zase to zamrznuté čelné sklo

A zase to zamrznuté čelné sklo

Pozná to každý šofér. Ráno sa ponáhľate do práce a stačí jeden pohľad na auto a viete, že dnes načas asi neprídete.


Ako sa chrániť pred klišťami

Ako sa chrániť pred klišťami

Kliešte patria medzi cudzopasný hmyz, ktorý sa zavŕta do pokožky. Infikované kliešte sú pre človeka nebezpečné. Zvlášť nebezpečné sú na jar a v lete.