Žiadna položka
Do čoho vysiať priesady?

Do čoho vysiať priesady?

Blíži sa obdobie, keď treba vysievať semiačka na predpestovanie. Dajú sa využiť nádoby z jogurtov a tak zabezpečíme  aspoň ich znova použitie/recyklovanie. Ak túto možnosť nemáme, dajú sa zaobstarať rôzne sadbovače. Ďalším pomocníkom môže byť parenisko alebo miniparenisko podľa priestoru, ktorý chceme využiť. 


Zásady používania pyrotechniky

Zásady používania pyrotechniky

Silvester je tu a čaká nás aj vysvietená noc plná svetlíc, prskaviek, petárd a ohňostrojov na oslavu nového roka. Pri používaní zábavnej pyrotechniky je však potrebné byť opatrný a je dobré dodržať pár zásad. 


Darček pre muža - sada náradia nič nepokazí

Darček pre muža - sada náradia nič nepokazí

Rozmýšľate čo kúpiť manželovi, priateľovi, dedkovi či bratovi. Praktickým darčekom sú sety náradia, ktoré sa ľahko uskladnia v aute, dome či v byte vďaka praktickej brašne či kufríku. To najnutnejšie je vždy poruke a domáci majster nemusí behať do garáže alebo dielne pre jeden skrutkovač, ktorý práve potrebujem.  


Štýlové náradie pre ženy.

Štýlové náradie pre ženy.

Nie len muži sú domácimi majstrami. Ženy taktiež často potrebujú kladivo, kliešte či nejaký skrutkovač. Sada náradia v ružovej farbe v praktickom puzdre poteší v domácnosti, ale napríklad aj v aute preto môže byť praktický darček pre nejednu manželku či partnerku. 


Uprataná dielňa, pivnica, garáž

Uprataná dielňa, pivnica, garáž

Nastáva sychravé obdobie jesene, zima je predo dvermi. Pre domácich majstrov to znamená, že sa z dvorov, záhrad a prístreškov budú musieť presťahovať do svojej dielne. Menšie priestory znamenajú aj viac neporiadku. S tým vedia dobre pomôcť vhodné úložné boxy a regále. 


Skladovanie úrody

Skladovanie úrody

Obdobie zberu úrody je jednou z najpríjemnejších častí roka každého záhradkára. Aby peknú úrodu neskazilo jej zlé uskladnenie je potrebné sa  náležite na túto úlohu pripraviť. Pivnica, špajza či nevykúrená garáž - možností je veľa len treba dodržať niekoľko zásad, ako napríklad stála nízka teplota a dobré vetranie.


Pomocníci pri kosení

Pomocníci pri kosení

Za ránka, za rosy trávička sa kosí - tak tomu bolo v minulosti pri kosení s kosou. Tráva pokosená na poliach sa sušila na seno pre dobytok. Dnes už väčšinou nepotrebujeme seno, ale trávu kosiť potrebujeme. Pri dome si chceme udržať pekný trávnik, v záhrade zase poriadok a dosť priestoru na oddych a voľnočasové aktivity. 


Pletivo na plot a doplnky

Pletivo na plot a doplnky

Ak správne vyberieme pletivo, ušetríme si kopu času a dodatočných nákladov pri jeho oprave a údržbe. Je potrebné si vopred premyslieť jeho účel, akú odolnosť budeme vyžadovať, aký čas chceme, aby plot vydržal, ale aj v akým podmienkam bude plot a pletivo vystanený.


Plot - ako si vybrať

Plot - ako si vybrať

Drevený, drôtený, kamenný, plastový alebo dokonca živý? Každý typ plotu má svoje výhody aj nevýhody. Niektoré sú náročné na postavenie, niektoré na údržbu, a niektoré sú náročné pre peňaženku, preto je dobré si rozmyslieť, aký je pre našu potrebu najlepší. 

Ďalej