Badián

Badián

Badián je aromatické korenie pridávané do perníkov či vareného vína. Jeho jedinečný tvar osemcípej hviezdy ho tiež predurčuje na použitie ako voňavú dekoráciu. Toto korenie je aj zaujímavé pre jeho účinky na ľudské zdravie.


Do čoho vysiať priesady?

Do čoho vysiať priesady?

Blíži sa obdobie, keď treba vysievať semiačka na predpestovanie. Dajú sa využiť nádoby z jogurtov a tak zabezpečíme  aspoň ich znova použitie/recyklovanie. Ak túto možnosť nemáme, dajú sa zaobstarať rôzne sadbovače. Ďalším pomocníkom môže byť parenisko alebo miniparenisko podľa priestoru, ktorý chceme využiť. 


Tuniaková nátierka

Tuniaková nátierka

Vôňa kávy, čerstvý chlieb a tuniaková nátierka. Krásne a jednoduché raňajky sú na stole za pár minút. 


Pomocníci, ktorí sa dostanú do každej škáry

Pomocníci, ktorí sa dostanú do každej škáry

Čistenie radiátorov či žalúzií nemusí byť nočnou morou každej gazdinky. Pri použití správnych nástrojov, ktoré šetria čas aj námahu je upratovanie aspoň trochu jednoduchšie. 

Pomelo

Pomelo

Pomelo je ovocie podobne grapefruitu, ktoré nájdeme už skoro v každom obchode. Tak ako všetky citrusy aj pomelo obsahuje vitamín C, ktorý si naše telo nevie vytvoriť prirodzene a musíme ho prijímať z potravy, ale obsahuje aj veľa ďalších zdraviu prospešných látok. 

Plašičky na hlodavce

Plašičky na hlodavce

Máte problém s myšami a potkanmi v dome, pivnici či garáž a nič na ne nezaberá? Skúste plašič na hlodavce. 


Príde sneh? Nevieme, ale...

Príde sneh? Nevieme, ale...

Aké bude počasie sa predpovedá dosť ťažko, ale ak napadne čo i len na jeden deň sneh, treba byť na to pripravený, aby si deti užili aspoň pár hodín naplno. Sane, boby, klzáky - všetko sa hodí pre malých a niečo aj pre zábavu veľkých. 


Zásady používania pyrotechniky

Zásady používania pyrotechniky

Silvester je tu a čaká nás aj vysvietená noc plná svetlíc, prskaviek, petárd a ohňostrojov na oslavu nového roka. Pri používaní zábavnej pyrotechniky je však potrebné byť opatrný a je dobré dodržať pár zásad. 


Využitie kuchynskej soli

Využitie kuchynskej soli

Či ste už kuchári alebo sa chodíte najesť do reštaurácie, v každej domácnosti sa nájde aspoň balíček soli. Táto biela pochutina má však aj iné možnosti využitia, nielen v kuchyni. 

Jednoduché pečené kokosové guľky

Jednoduché pečené kokosové guľky

Predvianočné pečenie sa už pomaly blíži ku koncu. Ak však chcete ešte doplniť jeden jednoduchý kokosový koláč, môžete urobiť napríklad kokosové guľky iba z troch ingrediencií. 

Ďalej