Rohožka pred dverami - MUST HAVE

Rohožka pred dverami - MUST HAVE

Pred každými vchodovými dverami do domu, či bytu nesmie chýbať rohožka na očistenie alebo odloženie špinavej obuvi. Rohožka pred  dverami o nás napovie veľa, o našej kreativite, či zmysle pre humor. Existujú rôzne druhy rohožiek, rôzne farby či tvary, s uvítacím sloganom, či vtipom. Nemajú len praktický význam, ale aj estetický a vedia ovplyvniť vzhľad a výzor celej miestnosti. Je samozrejmosťou, že sa o rohožku je potreba aj starať a pravidelne ju čistiť a dezinfikovať. Ak, ešte nemáte svoju rohožku, prípadne tá vaša už dosluhuje a nespĺňa čo od nej očakávate, je načase navštíviť náš eshop a vybrať si tú správnu! Máme veľa rôznych druhov a určite nájdete tú pravú pre Vás a Vašu domácnosť. 

https://www.senzacne.sk/rohozky


Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci

Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci

Pri práci v dielni sa stretneme s rôznymi manulálnymi prácami. Či už ide o jednoduché práce alebo o náročnejšie, vždy je potrebné si dávať pozor na svoju bezpečnosť a zdravie. Pri práci treba byť ostražitý a ohľaduplný, ak je s nami ešte niekto ďalší. Je veľmi dôležité a potrebné používať ochranné pomôcky a dodržiavať zopár jednoduchých pravidiel. Ochrana našich rúk je veľmi dôležitá, mali by sme používať ochranné rukavice, rukavice čistiť a po práci si vždy dôkladne umyť ruky a ošetriť, hydratovať pokožku rúk prípadne krémom. Pri práci s chemickými zložkami je dôležité použitie správneho typu rukavíc. https://www.senzacne.sk/rukavice . Azda najdôležitejšími ochrannými pomôckami pri práci sú - ochrana zraku - okuliare a ochrana hlavy - prilba. Pri práci v prašnom prostredí je vhodné použiť aj ochranu horných  dýchacích ciest - respirátory a rúška. Vo veľmi hlučnom prostredí je vhodné taktiež chrániť si sluch. Za každých okolností je vhodné farebné až reflexné oblečenie, prípadne reflexná vesta, aby sme boli čo najviac viditeľný a predišli rôzným zbytočným úrazom a ohrozili svoje zdravie alebo zdravie blízkych. 


Oživenie záhrady záhradnými dekoráciami

Oživenie záhrady záhradnými dekoráciami

Konečne k nám zavítala jar, všetko sa prebúdza k životu a my plný nadšenia už pochodujeme do svojich záhrad. Po zime je potrebné urobiť v záhrade pár nevyhnutných úkonov.  Zbaviť trávnik vštkých nečistôt ako suchá tráva, lístie, vetvičky stromov. Na svojich záhonoch prekypríme pôdu, vysadíme nové bylinky a kvety, zbavíme sa tých starých a odumretých. Prázdne miesta v skalke zaplníme novými prírastkami, aby sme sa mohli tešiť z nových krov a kvetov rôznych veselých farieb. Ak, však máme chuť a štipku kreativity, môžeme prázdne miesta v skalke, prípadne vyplniť záhradnými veselými dekoráciami v tvare trpaslíka, včielky, zaby alebo rôrnych postavičiek. https://www.senzacne.sk/zahradne-dekoracie