🚚 Doručenie domov od 3,5 €, doručenie na výdajné miesto 1,99 €

Ak máte doma sprchový kút, určite to poznáte - udržať ho čistý je výzvou. Prečo je to tak? Baktérie a pliesne milujú teplo, vlhko a tmu. To všetko im sprchový kút, či už murovaný alebo kúpený ako celá sprchová jednotka poskytuje. Najlepšie je sprchový kút upratovať a umývať priebežne a nedať baktériám šancu, aby sa premenili na rôzne alergie, respiračné ochorenie alebo kožnú pleseň. 

Na začiatok pár preventívnych opatrení:
  • Po každom sprchovaní sa osprchovať aj sprchový kút, aby odtiekli všetky nečistoty, ktoré sa zmyli z vášho tela.
  • Stierkou na sklá utrite všetok možný priestor od vody, ktorá by inak na skle uschla a vytvorila vodný kameň.
  • Do sprchového kúta nepatrí drogéria, žiletky či pena na holenie. Na fľaštičkách a tubách sa bude usádzať špina a budú sa tvoriť hrdzavé fľaky.
  • Sprchový kút by mal byť po sprchovaní otvorený, aby sa mohol vysušiť a vyvetrať.
  • Vhodné je vyvetrať otvorením okna aj celú kúpeľňu.

Sprchový kút by sa nemal čistiť drsnými kefami, hubkami alebo pastami. Ak by sa poškodila tesniaca hmota alebo sa vytvorili škrabance, ľahko by sa v nich držala nečistota a baktérie. 


Na umývanie tiež môžeme použiť známych domácich pomocníkov - ocot a sódu bikarbónu.
Ocot zmiešame s vodou v pomere 1 : 1 a rozotrieme handričkou alebo nanesieme rozprašovačom. Na miestach, kde máme viac vodného kameňa necháme túto zmes pôsobiť 10 minút. Potom sprchový kút umyjeme čistou vodou a do sucha vytrieme.
Môžeme tiež využiť balenie sódy bikarbóny a pol pohára vody. Roztokom natrieme miesta pokryté vodným kameňom a o 15 minút zotrieme suchou handričkou. Na vyčistenie škár môžeme tiež využiť tento roztok, ale ešte ho zalejeme peroxidom vodíka a necháme pôsobiť.