Žiadna položka
Jednoduchý recept na zavárané uhorky

Jednoduchý recept na zavárané uhorky

Skleníky a fóliovníky sa zelenajú - sú plné uhoriek. Desať kilogramov uhoriek sa čistí, umýva, zavára celý deň, ale aspoň je to hotové. Alebo sa zavárajú každé dva-tri dni tri fľaše uhoriek z domáceho skleníka. Tento jednoduchý recept sa hodí aj na jeden aj na druhý typ práce s uhorkami.


Mochito

Mochito

Mochito (Mojito) je asi jeden z najznámejších drinkov. Je veľmi obľúbený pre jeho jednoduchosť a osviežujúcu chuť. Stačia štyri základné ingrediencie a pár minút na prípravu. Zaujímavá je aj jeho letná obmena s melónom a pre vodičov zase nealko verzia.


Baza čierna

Baza čierna

Začiatkom leta ju vidíme a cítime na každom kroku. Baza čierna kvitne nádhernými bielymi kvetmi, ktoré uvoľňujú nezameniteľnú vôňu, sa používa ako okrasný ker, pri varení ale aj ako liečivá bylinka. 


Jahodová zmrzlina

Jahodová zmrzlina

Začínajú sa dni plné tepla, slnka a dozrievania jahôd. Sladké a zdraviu prospešné jahody sú vynikajúcou pochúťkou v koláči, v kompóte, s pudingom alebo priamo na zjedenie. Najlepšia je z nich doma vyrobená zmrzlina. 


Svetový deň Zeme

Svetový deň Zeme

22. apríla slávime medzinárodný deň Zeme. V tento deň sa snažíme pomôcť našej planéte, aby bola krásna aj pre ďalšie generácie. Mali by sme sa zamyslieť, čo všetko pre ňu a teda aj pre nás, môžeme urobiť.


Bešamelová omáčka

Bešamelová omáčka

Bešamelová omáčka, bešamel či béchamel je svetoznáma biela omáčka patriaca nielen k francúzskej kuchyni. Z páru ingrediencií, ktoré má gazdinka vždy v kuchyni, môže robiť kúzla. 


Tymián - do kuchyne aj pre zdravie

Tymián - do kuchyne aj pre zdravie

Tymián, teda dúška tymiánová je známe korenie používané v kuchyni pri grilovaní alebo do prípravy diviny. V záhrade ho nájdeme ako voňavý polokrík, ktorý rastie na slnečných, suchých stanovištiach s ľahkou pôdou alebo je pestovaný v črepníkoch na balkónoch a parapetách, aby mali gazdinky túto úžasnú rastlinku vždy poruke. Vedeli ste, že práve živica z tymiánu sa používa aj ako kadidlo pri náboženských obradoch? Ale tiež má úžasné účinky na náš organizmus. 


Domáce bryndzové halušky

Domáce bryndzové halušky

Vynikajúca chuť nás láka na bryndzové halušky. Na trhu sú dostupné polotovary, ktoré stačí hodiť do hrnca, tie domáce zo zemiakov sú však najlepšie. 

Ďalej