🚚 Doručenie domov od 3,5 €, doručenie na výdajné miesto 1,99 €

Žiadna položka
Vynikajúci kotlíkový guláš

Vynikajúci kotlíkový guláš

Kotlíkový guláš je tradičné jedlo, ktoré si získalo srdcia mnohých gurmánov. Pripravuje sa vonku, nad otvoreným ohňom, čo dodáva jedlu nezameniteľnú chuť a atmosféru. Tento recept na vynikajúci kotlíkový guláš vám ukáže, ako pripraviť toto lahodné jedlo, ktoré je ideálne na rodinné oslavy, priateľské stretnutia alebo len na relaxačný deň v prírode.


Balenie do kartónovej striže: Ekologická a efektívna alternatíva

Balenie do kartónovej striže: Ekologická a efektívna alternatíva

V dnešnej dobe, keď sa stále viac zameriavame na udržateľnosť a ochranu životného prostredia, hrá výber baliacich materiálov kľúčovú úlohu. Jedným z inovatívnych a ekologických riešení je balenie do kartónovej striže, známe aj ako skartovaný kartón. Tento materiál, získaný zo starých kartónových škatúľ, ponúka množstvo výhod, ktoré ho robia ideálnym pre rôzne baliace potreby. V tomto článku sa pozrieme na hlavné výhody kartónovej striže a jej využitie v praxi.


Púpava: Zlatý poklad prírody

Púpava: Zlatý poklad prírody

Púpava, známa aj pod latinským názvom Taraxacum officinale, je jednou z najznámejších a najuniverzálnejších bylín, ktoré môžeme nájsť v strednej Európe. Táto nenápadná rastlina s krásnymi žltými kvetmi rastie na lúkach, trávnikoch, a prakticky všade, kde nájde trochu pôdy a slnka.


Palacinky na sladko...a na slano.

Palacinky na sladko...a na slano.

Palacinky sú jedným z najobľúbenejších jedál po celom svete, ktoré sa tešia veľkej obľube nielen vďaka svojej jednoduchej príprave, ale aj vďaka nekonečným možnostiam, ako ich dochutiť a podávať. Či už preferujete sladké raňajky, dezert po obede, alebo chutné slané jedlo, palacinky sú ideálnou voľbou, ktorá nikdy nesklame. V tomto článku sa pozrieme na rôzne spôsoby prípravy palaciniek, od klasických sladkých variácií, až po slané kombinácie, ktoré potešia každého gurmána. Objavte s nami nové inšpirácie a recepty, ktoré si zamiluje celá rodina!

Recept na veľkonočného barančeka

Recept na veľkonočného barančeka

Tradičné veľkonočné sviatky sú sprevádzané mnohými symbolmi a zvykmi, z ktorých jeden z najtypickejších je veľkonočný koláč v tvare baránka. Tento sladký poklad, ktorý je zvyčajne pripravený ako súčasť veľkonočného obeda, nesie v sebe hlboký symbolizmus a tradíciu. Od staroveku až po súčasnosť sa veľkonočný koláč stáva stredobodom rodinných osláv a spoločného stretávania sa. Jednoduchý hrnčekový recept na barančeka v tomto článku ocení nejedna gazdinka. 


Vítaj jar! Pozdravte príchod jari s novým optimizmom a radosťou

Vítaj jar! Pozdravte príchod jari s novým optimizmom a radosťou

Jar, tá krásna a nádejná sezóna, ktorá prináša so sebou zmenu, obnovu a nové začiatky. Po chladných zimných mesiacoch sa príroda prebúdza k životu, zelená sa, kvitne a napĺňa nás energiou a radosťou. Je to obdobie, ktoré nám pripomína, že život je nepretržitý cyklus zmien a obnovy, a že všetko má svoj čas.


Hliva ustricová: Pôvabný poklad lesa

Hliva ustricová: Pôvabný poklad lesa

Hliva ustricová, vedecky známa ako Pleurotus ostreatus, je fascinujúcim exemplárom hubového sveta. Táto húbka s elegantným vzhľadom a jemnou chuťou je obľúbená nielen medzi gurmánmi, ale aj v oblasti tradičnej čínskej medicíny a ekologickej výroby potravín. V tomto článku sa pozrieme na jej zaujímavé vlastnosti, spôsob kultivácie a výživovú hodnotu.


Vytvorme základ pre skvelý deň: Zdravé a chutné raňajky

Vytvorme základ pre skvelý deň: Zdravé a chutné raňajky

Dobré ráno začína dobrým jedlom! Raňajky sú kľúčovým momentom pre nastavenie tónu pre celý deň. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko jednoduchých a zdravých receptov, ktoré vám poskytnú potrebnú energiu a živiny na plnohodnotný a radostný deň.


Vianočné formy a vykrajovačky

Vianočné formy a vykrajovačky

Vôňa domácich keksov a sušienok je prítomná počas Vianoc snáď v každej domácnosti a vytvára tu nezameniteľnú atmosféru sviatkov. Formičky a vykrajovačky s vianočnou tematikou nájdeme v zásuvke nejednej gazdinky, či už ich používa na pečenie pre celú rodinu alebo len pre radosť detí. 

Vianočné Svetielka: Lesk a Pôvab Sviatkov

Vianočné Svetielka: Lesk a Pôvab Sviatkov

Vianočné svetielka majú špeciálne miesto v našich srdciach a výzdobe počas sviatkov. Sú symbolom tepla, pohodlia a očarujúcej atmosféry, ktorá sprevádza vianočné obdobie. Bez ohľadu na to, či je vaša vianočná výzdoba tradičná alebo moderná, svetielka pridávajú špeciálny dotyk a lesk, ktorý robí z tohto obdobia najkrajšie obdobie v roku.

Ďalej