Žiadna položka
Ako upiecť gaštany?

Ako upiecť gaštany?

Pre mnohých ľudí k zime a Vianociam patria aj pečené gaštany. Táto chutná, ale aj zdravá potravina sa dá upiecť aj doma v rúre a nie je to až také zložité. 

Advent

Advent

Advent by mal byť časom na spomalenie a prichystanie sa na Vianoce, ktoré sú výnimočným sviatkom či pre veriacich alebo neveriacich. Veď každý sa snaží ich prežiť v pokoji a láske, vo vyupratovanom, krásne vyzdobenom dome plnom ľudí, ktorých má rád. Čo však znamená slovo advent a akú má históriu?  


Ako správne prestrieť slávnostný stôl?

Ako správne prestrieť slávnostný stôl?

Niekedy je formálne prestieranie stola ako strašiak, ale malo by nám uľahčiť život a pomôcť nám, pri jedle sa vyhnúť napríklad škvrnám alebo rozbitým pohárom.


Čaj, čaj, čaj

Čaj, čaj, čaj

Nie je čaj ako čaj. Zelený, čierny, biely sú čaje vyrábané z čajovníka a líšia sa dobou oxidácie a zberom lístkov. A každý sa aj inak pripravuje, aby bol čo najchutnejšie a najprospešnejší nášmu telu.


Záhrada plná jabĺk (2. časť)

Záhrada plná jabĺk (2. časť)

Najkrajšie a nepoškodené jabĺčka uskladňujeme, ale čo s tými ostatnými? Kompót, detská výživa, koláč či kvas?  

Aha nadchovník!

Aha nadchovník!

Blíži sa nám obdobie plného nosa, tak sa pozrime na túto nenáročnú rastlinky.

Nádchovník poznáme tiež pod názvami Rýmovník, Plektrantus, Plektrant, Kubánske oregano, Mexický eukalyptus, alebo Grécky eukalyptus.


Mäta, nie len letné osvieženie

Mäta, nie len letné osvieženie

Už asi každý z nás počul o tejto bylinke a len málo kto asi neochutnal aspoň mätový čaj, ktorý je naozaj vynikajúci. Aké účinky však má na náš organizmus?


Stroganov

Toto výborné jedlo pochádza z Ruska a je dielom kuchára, ktorý varil v paláci ruskej rodiny Stroganov. Po roku 1861 sa recept rozšíril za hranice Ruska, najmä do Francúzska, kde ho začali pripravovať aj s rôznymi obmenami. 


Čokoládové košíčky plnené slaným karamelom

Čokoládové košíčky plnené slaným karamelom

Ak ste milovník alebo milovníčka čokolády, vyskúšajte spolu s nami úžasné košíčky naplnené lahodným slaným karamelom. Čokoláda a slaný karamel sa výborne doplňajú a vo Vašich ústach vytvoria dokonalú súhru chutí.

Ďalej