🚚 Doručenie domov od 3,5 €, doručenie na výdajné miesto 1,99 €

Všetkým dobre známy drevený plot je stála klasika, ktorú si šikovný majster urobí aj za málo peňazí. Aby dlho vydržal je však potrebné doňho investovať pravidelne najmä čas a trochu peňazí. Každých 5 rokov by mala prebehnúť jeho generálna údržba - oprava poškodených častí, úprava povrchu a nová impregnácia alebo náter. 

Plastový plot je ďalšou možnosťou. Nehnije a nekoroduje, takže vydrží veľmi dlho bez dodatočných úprav a jeho údržba je veľmi jednoduchá. Má veľa možných úprav a prevedení - od jednoduchých panelov po imitáciu živého plota alebo trávy. Často je využívaný ako obruba trávnikov a kvetinových záhonov. 

Drôtený plot takisto každý pozná. Na výber máme veľa variant pletív, ktoré môžeme využiť. Veľkú kategóriu tvoria pozinkované pletivá, ktoré sú lacnejšie, ale je potrebné ich natierať a poplastované pletivá, ktoré sú okrem pozinkovania aj potiahnuté vrstvou plastu. Jeho využitie je všestranné, ale neposkytuje žiadne krytie pred okolitým svetom ani žiadnu ochranu pred hlukom. Na zvýšenie pohľadovej bariery sa dá využiť tieniaca sieť alebo plachta, ktorá sa natiahne cez samotný plot a môže mať priepustnosť zvyčajne od 50 - 90%. 

Živý plot je ideálnou možnosťou ak potrebujete ochranu pred hlukom a pohľadmi okoloidúcich, ale je veľmi náročný na údržbu a čas. Je potrebné sa oň starať, strihať ho a tvarovať, aby čo najrýchlejšie a najdlhšie plnil svoju funkciu. Často je využívaný plot z tuje alebo tisu, ktorý neopadáva a poslúži teda aj v zime. Ak však chcete živý plot aj využiť, dajú sa vysadiť napríklad aj z kríčkových arónií alebo podobných drevín. 

Kamenné alebo murované ploty majú veľmi vysokú obstarávaciu cenu, majú však výhodu v skoro nulovej údržbe. Na ploty, ktoré majú podmúrovku alebo sú takéhoto pevnejšieho charakteru sa však vzťahuje stavebný zákon, teda aspoň ohlasovacia povinnosť.