Každý potrebuje v domácnosti poriadok a ten vzniká prostredníctvom drobných činností, ktoré však treba robiť a dodržiavať. Niektoré každý deň, iné raz za týždeň. Tu máme pár rád ako sa pri tom nezblázniť. 

Upratať sám po sebe

Je dobré po každej činnosti sa pozrieť cez plece a upratať čo po nás zostalo. Nekopiť veci na posteli, či nemom sluhovi, vyhodiť kôš keď sme ho práve zaplnili alebo len dať šálku do umývačky riadu - všetko pomôže. 

A je dobré robiť to hneď

Ak neupraceme hneď, kôpky budú len pribúdať a neporiadok sa bude hromadiť. Čím viac neporiadku, tým ťažšie a dlhšie sa ho potom zbavujeme. 

Vyčistme to, kým to zaschne

Obuv od blata, mixér či hrniec - všetko čo zaschce musíme oškrabať alebo dať namočiť, čo trvá dlho. Ak to urobíme hneď, máme to za sebou a zaberie nám to menej času.


Nechajme práčku otvorenú

Keď práčka doperie je dobré, keď necháme jej dvierka otvorené. Zamedzíme tak vzniku plesní a tvorbe zápachu. Je vhodné dobre vetrať celú kúpeľňu alebo práčovňu. 


Pravidelne a častejšie

Najlepšia rada na koniec. Čím viac špiny sa usadí, tým horšie sa čistí. Sú veci, ktoré asi málokto rád robí - čistenie sprchového kútu, umývadla, toalety alebo aj varnej dosky, či rúry na pečenie. Ak to však preventívne robíme častejšie, zaberie nám to menej času a námahy.