Záleží od výdrže 


Či už plastová, papierová alebo bavlnená taška bude viac ekologická keď ju využijeme čo najviac. Pri papierových je to však problematické, pretože ich nosnosť je malá, teda sa väčšinou dajú využiť raz maximálne dvakrát. Sú síce z obnoviteľných zdrojov a dajú sa recyklovať, ale ich výroba je náročná na vodu a energiu. S jednorázovými plastovými taškami je to trochu lepšie a preto sa odporúča používať jednu čo najdlhšie a samozrejme potom ju ekologicky zlikvidovať. 


Bavlnené tašky vydržia dlho, ale...


Síce bavlnená tašky odnesie veľa nákupu a je možné ju použiť znova a znova, ale takisto ako jej papierovú variantu ju zrádza pestovanie a výrobný proces. Pri pestovaní bavlny sa totiž minie veľa vody, je potrebné veľa ornej pôdy a hnojiva. Je však určite aj tak ekologickejšia ako papierová taška. 


Viacnásobné použitie a dobrá cena


Tak, ktorú tašku môžeme používať najdlhšie, nie je náročná na výrobu ani na cenu a po využití ju môžeme vytriediť v odpade na jej ďalšie spracovanie? Presne tak - pevná plastová taška, ktorá veľa unesie a používame ju snáď do nekonečna. 


Vždy sú teda ekologickejšie tašky, ktoré môžeme použiť viackrát. Preto či už bavlnené alebo plastové tašky snažme sa ich nestrácať a mať ich vždy po ruke v aute alebo v kabelke.