Žiadna položka
MGO keramika

MGO keramika

Pri mnohých dekoračných výrobkoch nájdeme napísané, že sú vyrobené z MGO. Čo táto značka znamená? Môžeme tieto dekorácie inštalovať aj do exteriéru? 


Aby balkón kvitol

Aby balkón kvitol

Chcete, aby váš balkón bol krásne zakvitnutý kvetmi? Aby sa páčil každému, či už pri posedení pri káve, ale aj vonku z ulice? Máme tu pár skvelých pomôcok. 

Švédsky oheň

Švédsky oheň

Teplejšie dni jary a skoro celé leto nás ťahajú do záhrady a do altánkov. Či už budeme grilovať alebo nie, oheň k večernému posedeniu patrí. Ak chceme tieto momenty ešte viac ozvláštniť môžeme si zapáliť napríklad švédsky oheň. Správne narezané a naplnené polienko horí 1 - 2 hodiny. Niektoré sú vyrábané z citronelovou vôňou na odohnanie komárov. Bez vône sa dajú použiť aj na varenie alebo grilovanie. 


Ohnisko MGO kruh s grilom

Ohnisko MGO kruh s grilom

Skrášlite si svoj dvor či záhradu nie len obyčajným grilom alebo krbom. Vyberte si ohnisko, ktoré nebude mať každý a teplé večery budú spríjemnené blikotavým ohňom. Výnimočné okrúhle ohnisko, ktoré sa dá prenášať je vynikajúcou voľbou aj do menších záhrad. 


Aké poháre používame na pivo?

Aké poháre používame na pivo?

Zlatistý nápoj nie len pre pánov. Aj naň by sa mali používať správne poháre, aby sme si ho naplno vychutnali. Existujú tri druhy, v ktorých sa môže podávať takmer každé pivo, ale sú zameniteľné a vhodné aj na miešanie pivných nápojov.

Starostlivosť o smaltovaný riad

Starostlivosť o smaltovaný riad

Miska, hrniec - každý snáď nájde doma aj verziu, ktorá je ošetrená práve vrstvou smaltu. Takýto riad sa dobre používa, nemení svoj charakter pri styku s jedlom a pri správnej starostlivosti vydrží naozaj dlho, o čom by vedeli rozprávať už naše babičky. 

Aké poháre používame na víno?

Aké poháre používame na víno?

Červené, biele, sekt? Ktoré si vyberiete na oslave či návšteve? A v akom pohári vám ho hostiteľ naservíruje? Alebo ste hostiteľ vy a rozhodujete sa do ktorého nalejete? Sú rôzne poháre na rôzne vína. Je to tak, pretože správny tvar pohára nám vie zdôrazniť vôňu, farbu a chuť nápoja. Vysoká stopka, za ktorú sa poháre majú držať, pomáha zabrániť prenosu tepla z ruky do nápoja.


Pomocníci, ktorí sa dostanú do každej škáry

Pomocníci, ktorí sa dostanú do každej škáry

Čistenie radiátorov či žalúzií nemusí byť nočnou morou každej gazdinky. Pri použití správnych nástrojov, ktoré šetria čas aj námahu je upratovanie aspoň trochu jednoduchšie. 

Plašičky na hlodavce

Plašičky na hlodavce

Máte problém s myšami a potkanmi v dome, pivnici či garáž a nič na ne nezaberá? Skúste plašič na hlodavce. 


Využitie kuchynskej soli

Využitie kuchynskej soli

Či ste už kuchári alebo sa chodíte najesť do reštaurácie, v každej domácnosti sa nájde aspoň balíček soli. Táto biela pochutina má však aj iné možnosti využitia, nielen v kuchyni. 
Ďalej