Žiadna položka
Deň detí

Deň detí

V rôznych krajinách sa deň detí slávi v rôznych termínoch. Najviac známy a používaný je dátum prvý jún. Strávte tento deň so svojimi deťmi. Deti vyrastú rýchlejšie ako si uvedomíme, tak je dôležité tráviť s nimi čas a vytvárať si pekné spomienky. Využime na to napríklad aj tento dátum, kedy sú organizované aj rôzne podujatia a akcie. 


Malí gurmáni

Malí gurmáni

Jeme aj očami a pri deťoch to platí stokrát viac. Keď nechcú naše mále zlatíčka papať pomôže napríklad aj tanier a miska práve pre nich. Hľadanie zvieratka pod polievkou zaujme aj zabaví pri jedle. Alebo pomôže pekná krabička na svačinu, ktorou sa treba pochváliť pred spolužiakmi. Je veľa možností, aby sa zlepšila chuť do jedla aj tých najväčších výmyselníkov. 


Príde sneh? Nevieme, ale...

Príde sneh? Nevieme, ale...

Aké bude počasie sa predpovedá dosť ťažko, ale ak napadne čo i len na jeden deň sneh, treba byť na to pripravený, aby si deti užili aspoň pár hodín naplno. Sane, boby, klzáky - všetko sa hodí pre malých a niečo aj pre zábavu veľkých. 


Adventný kalendár

Adventný kalendár

Každé dieťa sa teší na Vianoce a pýta sa kedy už budú. Malou pomôckou pre rodičov je práve adventný kalendár. Jeho vznik sa datuje do 19. storočia. V dnešnej dobe sa dajú kúpiť jeho rôzne formy či už pre deti alebo aj dospelých.


Prechod na zimný čas 2022

Prechod na zimný čas 2022

Už tento víkend budeme posúvať hodinky zas o hodinu dozadu. Niekto tento fakt využije a pospí si o hodinu dlhšie. Iným to pokazí spánkovú rutinu, alebo spôsobí, že budú mať o hodinu dlhšiu nočnú zmenu. 

Ako vyrobiť šarkana

Ako vyrobiť šarkana

Ak si kladiete otázku, akú aktivitu vymyslieť a užiť si tak čas s rodinou a deťmi, tu je odpoveď.  Vetristé jesenné počasie je ako stvorené na púšťanie šarkana. Je to vynikajúca možnosť ako zabaviť deti dvojakým spôsobom. Najprv pri jeho výrobe a neskôr pri jeho púšťaní. Jeho výroba je nenáročná a využijete materiál, ktorý nájdete doma.

Veľká noc

Veľká noc

Sviatky jari sú už za dverami. Každý má už vyupratované, chlapci a chlapi dochystávajú korbáče, pečú sa koláče a zdobia vajíčka. V každej domácnosti vládne sviatočná nálada. 


Deti v záhradne

Deti v záhradne

Blíži sa jar a záhradkári vyťahujú rýle, motyky a lopaty. Neviete ako zatiaľ zabaviť deti? Tak ich zapojte. 
Ďalej