Žiadna položka
Veľká noc

Veľká noc

Sviatky jari sú už za dverami. Každý má už vyupratované, chlapci a chlapi dochystávajú korbáče, pečú sa koláče a zdobia vajíčka. V každej domácnosti vládne sviatočná nálada. 


Deti v záhradne

Deti v záhradne

Blíži sa jar a záhradkári vyťahujú rýle, motyky a lopaty. Neviete ako zatiaľ zabaviť deti? Tak ich zapojte. 

Svätý Mikuláš

Svätý Mikuláš

V našich končinách nechodí Santa Claus ani Dedo Mráz ale svätý Mikuláš. Vychádzajúc z kresťanských tradícií chodí s biskupskou berlou a mitrou. 


Advent

Advent

Advent by mal byť časom na spomalenie a prichystanie sa na Vianoce, ktoré sú výnimočným sviatkom či pre veriacich alebo neveriacich. Veď každý sa snaží ich prežiť v pokoji a láske, vo vyupratovanom, krásne vyzdobenom dome plnom ľudí, ktorých má rád. Čo však znamená slovo advent a akú má históriu?  


Aktivity s deťmi v lete

Aktivity s deťmi v lete

Pre mnohých rodičov je leto veľmi náročné obdobie. Ak je už dieťa školopovinné alebo na leto zatvárajú škôlku, každý rodič rozmýšľa čo ďalej. Tu máme páru inšpirácií.


Hovorte to deťom často

Hovorte to deťom často

Máloktorý roddič si to uvedomuje, ale existuje zopár jednoduchých a zároveň silných viet, ktoré dokážu ormovať a úplne zmeniť vzťah  dieťaťa k svetu. Čím častejšie ich budete hovoriť, tým lepšie. Psychológovia odporúčajú rodičom používať v komunikácii s deťmi následujúce vety.