Vianoce sú neobyčajné obdobie plné zvykov a tradícií, ktoré si radi užijú aj deti aj dospelý. Deti sa nevedia dočkať kedy už príde Ježiško. Prvé adventné kalendáre začali vznikať v 19. storočí. Deti napríklad zmazávali čiarky nakreslené kriedou, alebo lepili každý deň na stenu nový obrázok až do Vianoc. 

Adventný kalendár vznikol z takzvaného Mikulášskeho kalendára, ktorý začínal až 6. decembra. Neskôr sa dátum posunul na prvý deň v mesiaci s názvom vianočný kalendár. Súčasné pomenovanie má vďaka tomu, že niektoré kalendáre skutočne obsahovali dátumy zhodujúce sa s adventným obdobím kresťanov.

Za vynálezcu adventného kalendára považujeme Nemca Gerharda Langa. Ako malý dostával od svojej mamy 24 cukríkov pripevnených na kartóne. Každý deň adventu mohol zjesť jeden. Myšlienku oživil v dospelosti. Prvý tlačený kalendár určený na predaj vyšiel v roku 1908. 

V našej ponuke nájdete svietiaci adventný kalendár v tvare hojdacieho koníka. Má 24 zásuviek, do ktorých môžete umiestniť drobnosť či už pre deti alebo dospelých.