Bazénová filtrácia

Ak máte väčší bazén a chcete šetriť vodu je vhodne si zaobstarať bazénovú filtráciu. Na trhu sú bežne dostupné dva druhy bazénových filtrácií - kartušová a piesková. Piesková je síce drakšia, ale stačí ju premývať raz za týždeň, celková výmena náplne je potrebná každé 2 - 3 roky. Kartušová filtrácia je vhodná do menších bazénov. Má nižší výkon a treba ju častejšie preplachovať. Jej výhoda ale je, že je lacnejšia.  Dôležitým faktorom pri kúpe filtrácie je jej výkon. Aký výkon potrebujete na konkrétny bazén vypočítate tak, že jeho objem vydelíme číslom štyri a tak zistíme aký kubíkový výkon čerpadla potrebuje filtrácia. 

Plachta na zakrytie

Vynikajúcim pomocníkom je tiež plachta na zakrytie bazéna. Efektívne zabráni vniknutiu zvyškov, listov a iných nečistôt do bazéna. Plachta tiež eliminuje rast rias a znižuje potrebné množstvo nákladných chemikálií a pomáha udržať vodu teplú. 

Podložka pod bazén

Ak kupujete nadzemný bazén je dobré postaviť ho na podložku. Podložka pod bazén perfektne chráni spodnú časť fólie bazénu pred nečistotami a poškriabaním. Pri kúpe nafukovacieho bazénu je priam nenahraditeľná, pretože chráni jeho dno pred prepichnutím z vonku.
 
Nafukovačky, plážové lopty, rukávniky pre deti a iné doplnky

Dôležitá je v bazéne aj bezpečnosť našich najmenších a jednoduchým riešením sú práve rukávniky, ktoré im pomôžu udržať sa na hladine. A aké by to bolo pri vode bez trochu šantenia a zábavy. Tu pomôžu práve nafukovačky, lopty , šnorchle alebo okuliare do vody.

Všetky tieto a mnoho iných produktov nájdete v našom sortimente.