Je dôležité si vybrať správny bazén. Na výber bazéna by hlavným kritériom nemala byť iba cena ale aj priestorové možnosti vo Vašej záhrade.

Kam s bazénom?

Ideálne je umiestniť bazén na miesto, ktoré je záveterné a slnečné po celý deň, aby sme v bazéne mali čím skôr teplú vodu.

Môže sa nám zdať, že ideálne miesto na bazén, počas horúcich letných dní je blízko domu ale nie je to úplne tak. Mimo sezóny by vám takto umiestnený bazén mohol prekážať. Preto bazén umiestnite ďalej od domu či terasy. Bazén by tiež nemal stáť na mieste, kde sa nachádzajú podzemné priestory, ako napríklad kanály či tam, kde je zlé odvádzanie vody. V jeho okolí by nemali byť kríky, stromy ani elektrické vedenie.

Aký bazén si vybrať?

Ak nemáte peňazí nazvyš a aj napriek tomu sa chcete kúpať vo vlastnom, voľte nadzemný bazén. Najlacnejšia alternatíva je nafukovací, ktorý po skončení sezóny jednoducho sfúknete a odložíte. Ak hľadáte niečo odolnejšie, rozhodnúť sa môžete pre fóliový bazén s konštrukciou z kovu alebo plastu, ktorý si vďaka čiastočnej aplikácii do zeme môžete na záhrade ponechať celoročne.

Nafukovací bazén

Nafukovací bazén je najlacnejšiu variantnou, ktorá sa vyznačuje ľahkou montážou, ale i rýchlym nahriatím vody. Pri opatrnej manipulácie a dôkladnej starostlivosti takýto bazén vydrží pár rokov, teda samozrejme, iba v prípade, že sa neprepichne.

Montovaný bazén

 

Bazén sa vyznačuje rýchlou montážou, no nižšou životnosťou a zárukou. Steny z pozinkovaného plechu vydržia cca 10 rokov, fólia približne 5 rokov. V prípade potreby sa však fólia dá vymeniť. Tieto bazény dostať iba v oválnom tvare, čo nemusí každému vyhovovať.

  

Z našej ponuky si môžete vybrať niekoľko typov bazénov.

Ponúkame detské bazény, nafukovacie čí montované.

V ponuke máme aj doplnky k bazénom ako sú napríklad plachty na bazén, ktoré môžu byť aj solárne, čo zabezpečí príjemnú teplú vodu. Rebríky, ktoré sú vhodné hlavne k montovaným bazénom. Či podložky pod bazény aby sme zabránili poškodeniu bazéna zo spodnej časti. Ponúkame aj sady na opravu nafukovacieho bazéna, filtre, čističe bazénov ale aj hadice k bazénom, čí drobnosti ako sú držiaky na fľaše, teplomery alebo aj led svetla do bazénov.