🚚 Doprava zdarma pre objednávky nad 20 €

Určite ste počuli množstvo obereních trikov ako rozmraziť zamrznutý zámok. Nie všetky sa ale oplatí skúšať, a niektoré môžu byť pre váš zámok až likvidačné. Čo teda robiť, keď zámok zamrzne, alebo ako tomu predísť?

Najčastejší spôsob je nahriať kľúč a potom ho postupne dostať do zámku. Vplyvom tepla sa však narušuje štruktúru kľúča, čo vedie k jeho poškodeniu alebo dokonca zlomeniu. To tiež platí o nalievaní horúcej vody priamo na zámok. Ak sú teploty nízke, voda v zámku navyše veľmi rýchlo opäť zamrzne. Šetrnejší spôsob je zámku postupne zohriať fénom, ak máme možnosť sa dostať k fénu aj elektrine.Dobrou možnosťou sú rozmrazovače priamo určené na zámky. Iné rozpúšťadlá môžu po môžu nenávratne poškodiť nielen mechanizmus zámku, ale aj okolie vrátane farby dverí, čo v konečnom dôsledku bude oveľa drahšie ako kúpa takéhoto rozmrazovača Rozmrazovače zámkov je možné použiť aj na bežnú údržbu teda na mazanie alebo čistenie.

Rozmrzovač zámkov nájdete tu.

Visiace zámky sú často vystavené náročným klimatickým podmienkam a v dôsledku nižšej frekvencie používania napríklad na kôlňach alebo chalupách sa často zasekávajú alebo zamrzaju. Stačí, aby bol zámok otočený kľúčovou dierkou nahor, a vlhkosť z okolia v kombinácii s nízkymi teplotami urobia svoje. Ak si nechcete znepríjemniť prvé chvíle na chate bojom so zamrznutým zámkom, kúpte si taký, ktorý je určený aj do extrémneho počasia a odolá vetru, dažďu, snehu i striedaniu teplôt. Kvalitný visiaci zámok vám vydrží  mnoho rokov.


Našu ponuku zámkov nájdete tu.