Čarovná mriežka

Nemusíte mať čarovné schopnosti ako Harry Potter aby ste dokázali o 33% znížiť spotrebu dreva či uhlia pri kúrení v sporákoch, krbových kachliach alebo krboch.  Stačí si kúpiť Čarovnú mriežku

Čo je Čarovná mriežka 

Čarovná mriežka je vyrobená zo špeciálnych materiálov používaných aj v raketovom priemysle. Ide o nehrdzavejúcu oceľ so žiaruvzdorným legovaním, ktorá je špeciálne odlievaná. 
Účinnejšiemu horeniu dochádza vďaka vláknam mriežky, ktoré vytvárajú vysoko priepustnú sieť, vďaka ktorej prichádza k lepšiemu rozloženiu vzduchu prúdiacemu k palivu. Palivo dokonale prehorí, keďže cez mriežku nemôže prepadávať a do popolníka padá už iba len popol bez uhlíkov. 


Ako používať Čarovnú mriežku

Vyberte mriežku z vonkajšieho obalu, obal z bieleho kartónového papiera nechajte na mriežke. Mriežku položte na rošt tak aby ho celý zakrývala. Papierový obal sa neodstraňuje slúži ako ochrana pre Vás. Ďalej postupujte ako pri bežnom rozkurovaní. Papierový obal zhorí a na rošte zostane holá mriežka. Čistenie mriežky je jednoduché. Ohnisko nechajte vychladnúť a mriežku môžete povysávať vysávačom na popol  alebo jemne oklepať. 
Upozornenie: mriežka môže mať ostré časti, preto pri manipulácií s ňou používajte rukavice!

Výhody Čarovnej mriežky:
- jednoduché a opakované použitie,
- plná recyklovateľnosť,
- znižuje emisie CO2,
- znižuje zanášanie komína,
- životnosť až 500 hodín,
- zvyšuje účinnosť horenia,
- menej paliva znamená úsporu času aj peňazí.

Vedecké testy na prestížnych univerzitách (Cambridge, Nottingham) potvrdili, že pri použití tejto mriežky sa rýchlosť spaľovania zníži až o 33%. Vďaka tomu nie je potrebné tak často prikladať, čo šetrí drevo, prácu s ním a v neposlednom rade financie.