🚚 Doručenie domov od 3,5 €, doručenie na výdajné miesto 1,99 €

S príchodom chladného počasia sa aj zvieratká chystajú na zimu. Robia si zásoby na zimu, chystajú sa na zimný spánok alebo odlietajú do teplejších krajín. Myši taktiež hľadajú útočisko, v ktorom im nielenže bude teplo, ale budú mať aj ľahký prístup k potrave. Takýmto ideálnym miesto je náš dom či byt.  Náš domov im poskytuje aj ďalšiu výhodu - veľa možností, kam sa ukryť. V takýchto podmienkach je pre myš veľmi jednoduché prežívať a rozmnožovať sa.

Myši stačí naozaj malá škáročka, dokáže liezť po kolmej stene, pohybovať sa po úzkych hranách a dokonca aj plávať vo vode. V domácnosti sa teda vie dokonale ukryť.

Ako sa pred ich "nájazdmi" účinne brániť?

1.Prevencia

Dôležité je uvedomiť si, že myši sa dovnútra najčastejšie dostanú otvorenými dverami alebo oknami. Preto je nutné zatvárať dvere, utesniť prípadné škáry na fasáde, pri zárubniach dverí, na okná, ktorými vetráme umiestniť siete proti hmyzu. V rodinných domoch je vhodnou prevenciou prítomnosť mačky. 

2. Pasce a lepidlá

Ak už máme nevítaného návštevníka doma, mali by sme postupovať rýchlo, pretože ich sch

opnosť množiť sa je obdivuhodná. Je potrebné zvoliť pascu, ktorá je účinná.

  • Mechanická pasca: bývajú klasické drevené pasce s kovovou mechanikou, celokovové alebo plastové s pružinou
    • Humanná pasca: sú to zvyčajne odchytové pasce ako odchytová klietka –domček či lomené plastové tunely
    • Lepidlá: existujú rôzne typy lepidiel a lepiacich dosiek na odchyt myší a hlodavcov.

    Vždy je dobré použiť návnadu, ktorou prilákame nevítaných podnájomníkov. Ako návnadu môžeme použiť rôzne kúsky údenín, orechov, no postačí aj kúsok chleba.

    Každé zviera má v prírode svoje miesto. Po prenesení ďaleko od ľudských obydlí ich môžeme vypustiť s dobrým pocitom, že môžu ďalej vykonávať svoju úlohu v prírode.