Kancelária ako ju poznáme je miesto kde sa úraduje alebo sa vykonáva úradná, administratívna činnosť. Toto je význam slova kancelária podľa internetovej encyklopédie. Je to ale predovšetkým priestor, kde mnohí z nás trávia väčščinu svojho času, preto by naše pracovisko malo odrážať náš charakter, a obsahovať prvky nášho životného štýlu. Kancelária by mala byť ale aj funkčnou a praktickou miestnosťou a zariadená tak aby Vám šla práca od ruky. K lepším výkonom môže pomôcť aj správne zvolený kancelársky nábytok. Viete ako si správne zariadiť kanceláriu a čo by vo Vašej kancelárií nemalo chýbať? 

Spíšte si zoznam čo budete potrebovať.

V prvom rade než začnete vyberať nábytok do kancelárie, ktorý budete potrebovať spíšte si zoznam kancelárskych potrieb, prístrojov a pomôcok, tento zoznam by mal obsahovať položky nevyhnutné pre vykonávanie Vašej práce ako su napríklad počitač, kalkulačka, telefón alebo zakladače dokumentov. Naplánujte si akým spôsobom chcete kanceláriu vužívať, či budete potrebovať väčší písaci stôl, alebo budete pracovať s citlivými dokumentami a oceníte uzamykateľný nábytok.

Ak máte tento zoznam vytvorený môžete sa smelo pustiť dso výberu nábytku.

Priestor je dôležité využiť na maximum.

Pracovný stôl by mal byť umiestený tak, aby ste videli priamo na vstup do kancelárie a zároveň by mal byť čo najdalej od dverí. Stôl umiestnite tak aby ste mali pekný výhľad z okna, vyhnite sa pozeranie do prázdnych stien.

Ak v miestnosti chýbajú veľké okná je dobrá nahradiť prirodzené svetlo umelým osvetlením, krore bude pôsobiť čo najprirodzenejšie. Teplo, kľud a pokoj Vám isto pomôže sa viac sústrediť na vykonávanie Vašej prace a preto by ste mali mať kvalitné okná, ktoré dobre ohlučnia okolitý ruch a navyše aj dobre izoluju. V letných mesiach sa vám určite zíde dobrá klimatizácia.

Pracovný stôl je jednoducho základ.

Najviac času trávime za pracovným stolom a preto by mal vyhovovať Vaším potrebám. Sedenie pri nízkom stole môže spôsobiť bolesť chrbta a naopak pri vysokom stole namáhaťe svoje ruky a spôsobuje to boleť ramien a krčnej chrbtice, preto optimálna výška stola by mala byť 70-80cm. Rozmer pracovnej dosky by mal byť 70x140cm, ak uvažujete o umiestnení tlačiarne, skenera alebo iných komponetov pracovná doska by mala byť väčšia okolo 80x200cm a priestor medzi stoličkou a stolom by mal byť medzi 22-27cm. Druh materialu, z ktorého je pracovná doska ma určite vplyv na odolnosť a preto si zvážte či dáte prednosť laminátu, ktorý je aj cenovo najdostupnejší, kovu, ten je síce tachší ale na druhej strane odolnejší, alebo drevenú dosku, ktorá pôsobí štýlovo a nadčasovo.

K stolu patrí neodmysliteľne aj stolička.

Kancelárska stolička by mala byť pohodlná aby sme si vedeli pri vykonávaní práce aj oddýchnuť. Sedadlo je lešie širšie a anatomicky tvarované.