Overené recepty na koláče, po ktorých neostane ani omrvinka patria medzi rodinné poklady, ktoré sa dedia z generácie na generáciu a sem-tam sa tam niečo pridá na malé zdokonalenie. Tradičné gazdinky siahajú po tradičných výrobkoch ako je smaltovaný plech alebo skleneé či pozinkované formy na pečenie. Toto sú poklady, ktoré neodmyslitelne patria ku každej dobrej cukrárke.

Naopak v modernejších kuchyniach sa pri pečení dostáva na výslnie silikón. Formy z tohto materiálu sú veľmi prakticke a ďaľšou výhodou je, že sa dajú ľahko čistiť a nezaberajú veľa miesta. Na nepečené dezertíky môžeme kľudne využiť aj rôznych plastových pomocníkov. U nás v senzačne.sk Vám poradíme, ako z obyčajného pudingu spravíte neodolateľnú pochúťku. Vďaka plastovým formičkám s výmennými motívmi to bude nielen hračka, ale kľudne môžete do prípravy zapojoť aj svojích najmenších pomocníkov.

Nech sa rozhodnete vsadiť na ostrieľaný koláč alebo skúsite nejakú novinku, nezabudnite, že najdôležitejšie je pripravovať jedlo s láskou :)