🚚 Doručenie domov od 3,5 €, doručenie na výdajné miesto 1,99 €

1. Skontrolujte autobatériu, tak že zmeriate napätie medzi pólmi akumulátora pri nenaštartovanom aute.

Napätie by nemalo byť nižšie ako 12,7 volta, pretože je väčšia pravdepodobnosť, že ráno nenaštartujete a pôjdete do roboty pešo. Môžete použiť multimeter, alebo Vám postači jednoduchý merač, ktorý zapojíte do 12 voltovej zásuvky na palubnej doske.

 

2. Skontrolujte chladiacu zmes motora, pomocou hustomera zmerajte bod tuhnutia chladiacej zmesi motora.

Ak nemáte hustomer, len tekutinu odoberte a vo fľaši dajte do mrazničky. Ak zamrzne, radšej ju vymeňte.

 

3. Premažte všetky tesnenia na všetkých (aj kufrových) dverách silikónovým olejom

Dá sa kúpiť aj v spreji. Ten nastriekajte aj do zámkov. Silikón odpudzuje vlhkosť. A tá potom nezamrzne a nespojí časti, ktoré majú zostať pohyblivé.

 

3. Majte v kufri prichystané štartovacie káble.

Ak náhodou máte staršie auto, tak sa Vám určite zídu štartovacie káble.

4. Kúpte si škrabku a metličku

Nehľadiac na vyhlášku, nie je nič nebezpečnejšie ako vozidlo, ktoré sa pohybuje po ceste s neočisteným čelným sklom. Vodič takého auta v skutočnosti nevidí. Stačí jedno železničné priecestie alebo prechod pre chodcov a neštastie môže byť na svete. Dobrý tip je aj fólia na čelné sklo.

 

5. Do ostrekovačov nalejte zimnú zmes

Zabudnite na to, že letná zmes namrzne na okne. V mrazivom ráne sa tam ani nedostane. Zostane zamrznutá v nádržke, hadičkách a tryskách. Nie len že nebudete mať ako očistiť okno. Nádržka na kvapalinu môže vplyvom zmrznutej kvapaliny prasknúť, môže dôjsť k poškodeniu čerpadla.

 

Tip na záver: Minimálnu povolenú hĺbku dezénu skontrolujete pomocou 2 eurovej mince. Ak ju vložíte do žliabku na pneumatike a jej strieborný okraj sa celý neschová, pneumatiky už radšej vymeňte.

 

Ako kontrolovať hĺbku dezénu a prečo | Servis | Servis | Auto.Rodinka.sk