Pletivo je pre svoju cenovú dostupnosť vo vhodnej kvalite a životnosti dobrou voľbou pri zabezpečení väčších pozemkov. Je vhodné na ohradenie veľkých pozemkov, skladov a priemyselných zón ale aj na ohraničenie záhrad, sadov a rodinných domov.

 
Pozinkované pletivá sú drôtené pletivá opatrené vrstvou zinku, pletené do štvorhranného tvaru. Konce drôtov sú zahnuté z oboch strán, čo má výhodu z hľadiska bezpečnosti a využívania. Sú pružné, ale aj napriek tomu dobre držia tvar. Je  ich však potrebné udržiavať náterom.

Poplastované pletivá sú tiež vybavené vrstvou zinku. Túto vrstvu však pokrýva ešte vrstva plastu, ktorá zabraňuje korózií. Ľahko odoláva nepriaznivým poveternostným podmienkam, plast je chránený UV stabilizátorom pred slnkom a len veľmi ťažko sa na ňom udržujú nečistoty, kvôli jeho hladkému povrchu, a teda si nevyžaduje takmer žiadnu údržbu. Nie je ho však dobré využívať v prípadoch, kde je veľká pravdepodobnosť mechanického poškodenia vrstvy plastu - napríklad na vtáčie voliéry.

Ďalším typom pletív sú chovateľské pletivá, ktorými oplocujeme výbehy, voliéry, ohrady, či klietky pre zvieratá. Pri menších zvieratách využívame najme králičie pletivo, ktorá má malé oká, aby zvieratá neprešli jednotlivými okami. Toto pletivo sa používa aj ako ochrana rastlín a kmeňov stromov pred okusovaním. 

 
Ak však potrebujeme aj esteticky vzhľad plotu môžeme siahnuť po iných druhoch "pletív". Na trhu je veľký výber napríklad s dizajnom bambusu, trávy alebo prútia. Ak potrebujeme len zvýšiť nepriehľadnosť, pomôže nám tieniaca sieť, ktorá môže mať nepriepustnosť až do 90 %. 

Dôležité pri stavbe plotu sú aj iné doplnky ako napríklad stĺpiky, bránky a pätky. Pri naťahovaní pletiva zase určite využijete drôt, šponováky a spony, ku ktorým je možnosť, pre uľahčenie ich použitia, zaobstarať si aj kliešte na ich viazanie.